FENIKS LIMAČ KUP

Čak 12 medalja u Kneževe Vinograde, Sajnamiju šest, a Cro Copu dvije medalje
Objavljeno 23. ožujka, 2017.

U Zagrebu je u organizaciji Taekwondo kluba Feniks Vukomerec održan 11. Feniks Budo Sport Kup i Feniks Limač Kup. Sudjelovalo je 609 natjecatelja iz 61 kluba, među kojima i članovi Taekwondo kluba Kneževi Vinogradi, Sajnamija iz Vinkovaca i Cro Copa iz Privlake. Baranjci su na turniru bili iznimno uspješni u mlađim uzrastima, osvojili su 12 medalja te osvojili prvo mjesto ekipno u kategoriji kick i kick-borbe. U Kneževe Vinograde otišlo je pet zlata, tri srebra, i četiri bronce. Zlato su osvojili Emanuel Tufeković, Borna Čikojević i Karla Marinović u kicku te Andej Zundanović i Dorian Ilić u kick borbama. Srebra su pripala Leon Bosjaku i Andreju Zundanoviću u kicku, a Leon Bosjak bio je srebrni i u kick borbama. Bronce su osvojili Luka Damjanov, Dorian Ilić, Ana Tufeković u kicku te još jednom Luka Damjanov, u kick borbama. Utješna medalja pripala je Mateju Horvatu. Od starijih članova kluba nastupili su mlađi kadet Martin Čapo i juniorka Barbara Marinović, koji su izgubili u prvom kolu natjecanja.

Članovi vinkovačkog Sajnamija osvojili su na Feniks Kupu šest medalja. Zlatima su se okitili Ivan Sučić, koji je nastupio u disciplini forme, Fran Čopčić i Dominik Greifenstein. Srebra su pripala Patriku Sučiću i Borni Dujiću, a bronca Karlu Šarčeviću. Korak do medalje ostali su Martina Begonja, Silvija Šarić, Mia Fernbach i Luka Radman. Što se tiče Cro Copovih sumještana, oni su se u Privlaku vratili s dvije bronce. Kod kadetkinja bronca je pripala Ivi Domitrović (do 41 kg), a istu medalju osvojio je i Darijo Kožul kod juniora u kategoriji do 48 kg. Još su nastupili mlađi kadet Patrik Kožul i kadetkinja Anda Peher, koji su u svojim kategorijama ostvarili plasman od petog do osmog mjesta.

Sljedeća provjera bit će u subotu u Našicama, gdje se održava Prvenstvo Slavonije i Baranje.