PRVA HRL SJEVER, 20. KOLO

Slavlje Osječana i Đakovčana
Objavljeno 20. ožujka, 2017.

Rukometaši Osijeka svladali su Maksimir Pastelu sa 26:23, a do bodova protiv drugoplasirane momčadi prvenstva stigli su puno boljim izdanjem u drugom poluvremenu. U prvom su Zagrepčani bili u stalnom vodstvu, a najveću prednost imali su uoči odlaska na odmor (12:8). Tada je i počeo preokret Osječana, koji su s pet pogodaka u nizu u 35. minuti prvi put poveli (13:12). Igralo se potom pogodak na pogodak, s čestim izjednačenjima, a domaćini su u 43. prvi put stekli dva gola više (18:16). No neizvjesnost je trajala do same završnice, kada su se Osječani odvojili na tri razlike.

Kvalitetnija igra u drugih 30 minuta donijela je bodove i Đakovu, koje je teže od očekivanog slavilo kod pretposljednjeg Dugog Sela. U prvom je poluvremenu prednost uglavnom bila na strani domaćina, a najveća je iznosila u 23. minuti (13:9). Ipak, do odmora su Đakovčani uspjeli i prvi put povesti (15:14), a potom u nastavku polako početi lomiti otpor Dugog Sela. Domaćini su parirali do 50. minute (25:25), nakon čega su Đakovčani napravili seriju 4-0 te konačno riješili pitanje pobjednika.

Do bodova u gostima nije uspjela stići Nova Gradiška, koja je izgubila kod Bjelovara sa 31:29. G.Roguljić

Osijek                                   26  (9)
Maksimir Pastela                   23  (12)

OSIJEK - Dvorana Zrinjevac. Gledatelja: 100. Suci: Ivica Botičanin i Dario Rupčić (oba Rijeka)

OSIJEK: Ranogajec 2, Zrno, Vuković, Tomas, Marković 7, Repušić 3 (3), Kolar, Šaravanja, Radović 3, Mudrovčić, Kopić, Barišić, Mihaljević 3, Grizelj 8, Šimatić

MAKSIMIR PASTELA: Perić, Pandža, Šalić, Jurić 5, Blažević 5 (3), Matoic 1, Turkalj, Bilušić, Krndelj 3 (2), Šola 6, Magdić 3, Kurtušić, Dujmić

SEDMERCI: Osijek 3 (3), Maksimir Pastela 6 (5); ISKLJUČENJA: Osijek 4 minute (Zrno 2, Marković 2), Maksimir Pastela 8 minuta (Jurić 2+2, Krndelj 2, Magdić 2)

Dugo Selo                            27  (15)
Đakovo                                31  (15)

DUGO SELO - Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 30. Suci: Josip Cepanec (Turčin) i Dalibor Dragočajac (Novska)

DUGO SELO: Duvnjak, Svečnjak 2, K. Vidović, Kljak 8 (5), Smolčić 2, Raič 9, Katavić 2, P. Vidović, Beljo, Pandžić 4, Ključar, Ivić

ĐAKOVO: Ostajmer, Ivanković 7, Bradarić, Perković, Barberić, Kovač 4, Tot, Perlić 5, Ćuk, Klepo 1, Vladić, Ćurić 1, Punda 5, Rotim 4, Vešligaj 4

SEDMERCI: Dugo Selo 5 (5), Đakovo -; ISKLJUČENJA: Dugo Selo 8 minuta (Pandžić 2+2, K. Vidović 2, Katavić 2), Đakovo 12 minuta (Rotim 2+2+2, Perlić 2+2, Ćurić 2). CRVENI KARTON: Rotim (Đakovo)

Prva HRL Sjever

Rezultati 20. kola: Bjelovar - Nova Gradiška 31:29, Dugo Selo - Đakovo 27:31, Vidovec - Moslavina 34:26, Sesvete - Garešnica 34:28, Osijek - Maksimir Pastela 26:23, Ivanić - Ivančica Ivanec 33:22, KTC - Medveščak NFD 28:28

MALONOGOMETNI TURNIR “TENJA 2017. UZ PAN”