ABA LIGAŠ SPRETNIJI U ZAVRŠNICI

Zadrani odnijeli bodove iz Gradskog vrta
Objavljeno 18. ožujka, 2017.
Uspjeli su košarkaši s Drave namučiti favorita, ali pobjeda je ipak otišla za Zadar. Zasluženo, jer gosti su vodili veći dio utakmice, u drugoj četvrtini imali su i 13 razlike (25:38), ali sve se ipak rješavalo u završnici. Osječani se nisu predavali i kada nije išlo, , hvatali su priključak i u 28. minuti su čak i poveli (53:52). Tri minute prije kraja činilo se da će ABA ligaš zaključiti utakmicu (68:76), ali na točno 100 sekundi prije kraja je minimalnih 77:78. Zadar ipak nije ispustio prednost, zahvaljujući prije svega Vladoviću (najbolju podršku imao u Krajini), koji je zabio najviše, uključujući i za konačnih 77:78. Istina, domaćin je imao prigodu za produžetak, ali teška trica Mustapića nije mogla do obruča. N.Benčina

Vrijednosnice Osijek – Zadar 77:80

OSIJEK – Mala dvorana Gradski vrt. Gledatelja: 200. Suci: Kardum (Šibenik), Štrok (Varaždin), Blašković (Križevci).

VRIJEDNOSNICE OSIJEK: J. Šarac, Došen 2, Robinson 9 (1-2), Žulj, Vuković 22 (1-1), A. Šarac 11 (4-4), F. Krajina 6, Karlović 10 (1-2), Turalija 2 (2-2), Mustapić 15 (5-8).

ZADAR: Franke, Bašić 7 (5-6), Vladović 22 (4-4),  K. Krajina 18 (2-2), Georgiev 1 (1-2), Špaleta, Brzoja 12, Marinković 7 (1-2), Barać 2 (2-2), Ramljak, Kovačević 6, Mazalin 5 (2-2).

REZULTAT PO ČETVRTINAMA: 21:25, 16:19, 18:14, 22:22