TREĆA HNL “ISTOK”

Bedem prečvrst za vodećega
Objavljeno 16. ožujka, 2017.

Druga proljetna etapa protegnula se u četiri dana, a završila je preksinoćnjom utakmicom u Koprivnici, gdje se pleternička Slavija domogla egzistencijalnih bodova u srazu s istoimenim domaćinom. Zadnji Višnjevčani još su u subotu primili “petardu” u Čakovcu gdje se posebice istaknuo napadač Međimurja Nenad Erić, postigavši četiri pogotka. Uz taj se učinak Erić izjednačio na vrhu strijelaca s Osječaninom Josipom Špoljarićem i Požežaninom Ivanom Jakeševićem, koji je dodao jedan pogodak u domaćoj pobjedi Slavonije nad Vukovarcima. Unatoč tome uspjehu momčad trenera Roberta Špehara pala je na četvrto mjesto jer ju je preskočio Bedem zahvaljujući boljoj gol-razlici. Ivankovčani su znatno popravili taj omjer nakon uvjerljive pobjede nad Varaždinom koji je igralište “Grac” napustio s četiri lopte u mreži. Tome treba dodati da su gosti susret zaključili s devet igrača igrajući ga, praktički, cijelog s jednim manje zbog isključenja već u šestoj minuti. Šezdeset minuta kasnije ostali su bez još jednog igrača tako da je potom bilo nemoguće dostići zaostatak čvrstog Bedema. Poraz, pak, Varaždince nije stajao čelne pozicije, ali su ih sada dostigli Čakovčani koji su, kao i lider, zatražali drugoligaško licenciranje. Sada peti Osijek II odustao je od toga hijerarhijskog nauma, a i trebalo bi mu se na kraju bar dvije stepenicu popeti nakon što je napredovao pobijedivši u ponedjeljak kod kuće ugroženo Belišće, u čijem se srazu posebice istaknuo trostruki strijelac Ivan Ikić. Slično efikasna utakmica bila je i subotnja u Slavonskom Brodu, odakle su Đakovčani kući otišli osjetnije poraženi od Marsonije. BSK je poveo u Bjelovaru, ali se u Bijelo Brdo vratio praznih ruku jer je istoimeni domaćin do odmora preokrenuo rezultat i u nastavku ga sačuvao domogavši se tako uzastopne proljetne pobjede i pobjegavši od najugroženijih. Od njih je odmaknuo i Oriolik nakon što je Mladost ostavila kompletan plijen u Oriovcu, čime su Ždralovčani ostali na proljetnoj nuli. Ništa, za sada, dramatično jer su jesenas imali dobar ulov i posljedično mirnu situaciju...D.Lekšan

Rezultati 17. kola

Bedem (Ivankovo) - Varaždin 4:0, Bjelovar - BSK (Bijelo Brdo) 2:1, Marsonia (Slavonski Brod) - Đakovo Croatia 4:1, Slavonija (Požega) - Vukovar 1991 3:1, Oriolik (Oriovac) - Mladost (Ždralovi) 2:1, Međimurje (Čakovec) - Višnjevac 5:2, Osijek II - Belišće 4:2 i Koprivnica - Slavija (Pleternica) 0:1.

U 18. kolu, 18. i 19. ožujka, sastaju se: Vukovar 1991 - Osijek II, Belišće - Bedem, Varaždin - Koprivnica, Slavija - Bjelovar, BSK - Međimurje, Višnjevac - Oriolik, Mladost - Marsonia i Đakovo Croatia - Slavonija.

Strijelci

11 pogodaka - Špoljarić (OS), Erić (ME), Jakešević (SLA); 8 pogodaka - Ždinjak (BSK/OS), Milinković (OR), Koledić (BED); 7 pogodaka - Kresinger (VŽ); 6 pogodaka - Podobnik (SLA), Bekavac (BSK/SLA), Mijatović (BEL), Mikić (SLV), Golubar (VŽ); 5 pogodaka - Ikić (OS), Šimičić (ĐCR/BSK), Raić-Sudar (BED), Mirković, Divković (MA); 4 pogotka - Klepač (OS), Mihaljević (MA), Šest (VU), Žuljević (SLV)...