EUROPSKI KICKBOXING KUP

Krajinoviću zlato, Dei i Mihaelu srebra
Objavljeno 16. veljače, 2017.

U Karlovcu je pod pokroviteljstvom predsjednice Republike Hrvatske Kolinde Grabar-Kitarović održan Europski kickboxing kup na kojemu su nastupila čak 2064 natjecatelja iz 187 klubova i 28 zemalja. U Karlovcu je svoje predstavnike imao i Kickboxing klub Sveti Duh iz Osijeka. U ringu su se našli Dea Predrijevac, Borna Šobota, Borna Bilandžić, Mihael Haller i Antonio Krajinović .

Najuspješniji “duh” bio je Antonio Krajinović koji je nakon tri pobjede postao prvakom i osvojio zlato u K-1 disciplini do 75 kg, što je najveći sportski doseg ovog 20-godišnjeg studenta elektroenergetike čime je istaknuo kandidaturu i za državnu reprezentaciju koja će nastupiti na SP-u u kickboxingu u listopadu ove godine u Brazilu. Antonio je sve tri pobjede ostvario sudačkom odlukom 3:0. Prvu borbu imao je protiv Henricha Jana iz Češke, drugu protiv Markanović Stefana iz Srbije, a finalnu protiv aktualnog juniorskog europskog i svjetskog prvaka Nikole Todorovića iz Srbije. Dea Predrijevac je na istom natjecanju osvojila srebrnu medalju u K-1 disciplini do 60 kg, a srebro je pripalo i Mihaelu Halleru u low kicku do 71 kilogram. Nakon osvojenog srebra Borne Šobote u Kutini i zlata Borne Bilandžića u Zagrebu na prethodnim natjecanjima, ovaj put su u Karlovcu ostali bez medalja. K.Lacković