ATLETSKO DVORANSKO PH ZA ML. JUNIORE

Zlata za Petričić, Paravac i Salaj
Objavljeno 23. siječnja, 2017.

Atletičari Slavonija-Žita osvojili su četiri odličja na Dvoranskom prvenstvu Hrvatske za mlađe juniore koje se održalo u Rijeci. Ivan Paravac i Sven Salaj podijelili su naslov u skoku s motkom s preskočenih 3,80 m, dok je u istoj discipini kod djevojaka slavila Maja Petričić s visinom 2,90 m. Medaljom, i to srebrnom, okitila se i Leonarda Drenić koja je do drugog mjesta stigla s daljinom 12,92 m. Osječki je klub tako postao i najuspješniji na prvenstvu po učinku medalja u konkurenciji ukupno 21 kluba za koje je nastupalo 135 atletičara.

Od ostalih osječkih predstavnika, nadomak podiju osvojenim četvrtim mjestom ostali su Klara Šoja u skoku s motkom (3,00), Karla Milinković u bacanju kugle (12,07) i Matea Veber na 60 m (8.19). Peto mjesto zauzeo je Luka Jakobović u skoku u vis (1,69), šeste su u istoj disciplini bile Iva Brkić i Jana Pranjić (obje po 1,50), Melani Bosić bila je sedma na 60 m (8.41), Jana Pranjić osma u skoku u dalj (4,85), a Nikolina Užnik ostala je bez plasmana u skoku s motkom. G.R.