DŽUDO TURNIR “ZAGREB OPEN”

Osijeku sedam odličja, “mladostašu” Timonu Periću zlato
Objavljeno 23. siječnja, 2017.

U dvorani Sutinska vrela održan je međunarodni džudo turnir “Zagreb Open”, na kojemu su uspješan nastup imali i slavonski predstavnici. Ukupno su tri slavonska kluba osvojila 14 medalja, a polovina toga broja otišla je u redove JK Osijek. Predstavljalo ga je desetero džudaša, koji su pod vodstvom trenera Damira Matijevića osvojili sedam medalja. Srebrima su se okitili Ivan Katić (U14,-38 kg), Matej Petrović (U18, -55 kg) i Sara Matijević 1996 (U23, -52 kg), a broncama Ana Nikšić (U14, -52 kg), Toni Koškan (U18, -73 kg), Laura Blažević (U18, -70 kg) i Dominik Matijević (U23, -66 kg). Na peta su se mjesta plasirali Tisa Česko (U14, -52 kg) i Nika Katić (U16, -57 kg), a na sedmo Ian Česko (U18, -73 kg). Članovi JK Vinkovci izborili su četiri odličja, a vodio ih je trener Josip Miljić. Do srebra je stigao Tomislav Mikić (U23, -100 kg), a bronce su izborili Stiv Tomić (U12, -30 kg), Vedran Piljić (U14, -55 kg) i Lara Kopčić (U16, -57 kg). Od ostalih predstavnika Marko Dikanović (U14, -50 kg) bio je peti, kao i Diana Pavlović (U16, -57 kg), a bez plasmana ostali su David Bobovec (U14, -46 kg), Robert Kalinić (U16, -55 kg), Petar Bobovec (U18, -66 kg) i Mateo Sejfović (U18, -81 kg).

Osječka Mladost iz Zagreba se vratila s tri odličja, sva različita. Timon Perić pokorio je konkurenciju u U18 u kategoriji do 48 kg, Iva Kuić (U16, - 48 kg) zauzela je drugo mjesto, Filip Mjertan (U16, -81 kg) treće, a Jakov Mlinarević (U23, -81 kg) bio je peti. G.R.