SUPERLIGA ODBOJKAŠICA

Osječanke odlično parirale lideru
Objavljeno 3. prosinca, 2016.

Odbojkašice Osijeka pružile su vrlo dobar otpor lideru hrvatskog prvenstva, no kod kuće su ipak poražene s 3:0 u setovima. No, niti u jednoj dionici favorizirane gošće nisu nadigrale ekipu Darija Fančovića, koja je bila bitno oslabljena neigranjem  Ivane  Grubeše i Ive Barunčić.   U sva tri seta Osječanke su imale svojih šansi, rezultat je većim dijelom igre uglavnom bio izjednačen ili na strani domaćina, ali samo do završnice sve tri dionice. Kada je bilo najvažnije iskusne gošće su ubacivale  u brzinu više i okretale stvari u svoju korist. Najbolju priliku da uzmu barem set odbojkašice Osijeka imale su u drugoj dionici kada su vodile 20:16, potom i 22:18, ali Kaštelanke su na iskustvo i to okrenule. Zahvaljujući pogreškama domaćina i dobrim prolazima Račić, Šipić i Vukić uspjele su nadoknaditi zaostatak i preokrenuti rezultat za, na kraju, uvjerljivu pobjedu.
 Mlada ekipa Osijeka je izgubila od lidera prvenstva, no igrom nije razočarala. I. Liović