DŽUDO KUP LIKE U ZAGREBU

“Mladostašima” sedam odličja
Objavljeno 1. prosinca, 2016.

U Zagrebu je u dvorani Sutinska vrela održan međunarodni džudo Kup Like na kojem su nastupila ukupno 624 natjecatelja iz 73 kluba. U toj su se konkurenciji borili i članovi slavonskih klubova koji su osvojili ukupno 13 medalja.

Najviše, sedam, pripalo je džudađima osječke Mladosti, koje je predstavljalo ukupno devetero natjecatelja pod vodstvom trenera Željka Damjanića i Blaženka Krčeka. Mlađi kadet Timon Perić (U16) bio je zlatni u kategoriji do 50 kg, a stigao je i do bronce među kadetima (U18) u kategoriji do 55 kg. S dva se odličja okitila i Stella Lovaković, koja je u svojoj konkurenciji (djevojčice U14) bila brončana u kategoriji +63 kg, a u onoj mlađih kadetkinja (U16) zlatna u +70 kg. Srebrnu medalju osvojila je Paulina Pušić (djevojčice U10, +44 kg), a bronce su pripale Filipu Pušiću (dječaci U12, +55 kg) i Filipu Mjertanu (U16, -81 kg). Od ostalih “mladostaša” Iva Kuić bila je peta u kategoriji do 48 kg u U14 i U16, Nives Grčić također peta (U16, -48 kg), Matej Mlinarević deveti (kadeti U18, -81 kg), a Andrija Kraljičak (dječaci U14, -60 kg) ostao je bez plasmana.

JK Vinkovci nastupio je sa šestero džudaša koje je vodila trenerica Ivana Kalinić, a kući su se vratili s tri odličja. Najsjajnijim se okitila Klara Kopčić (U10) koja je nadvisila konkurentice u kategoriji do 28 kg. Diana Pavlović (U16) bila je srebrna u kategoriji do 63 kg, a Tomislav Mikić (U18) brončani u +90 kg. Lara Kopčić (U14, -57 kg) zauzela je peto mjesto, a deveta su pripala Vedranu Piljiću (U14, -50 kg) i Andriji Blimlu (U12, -50 kg).

Judokan Požega sudjelovao je s 11 džudaša, koji su osvojili tri medalje. Srebrni su bili Šimun Begović (U10, -24 kg) i Petar Pečur (U10, +50 kg), a brončana Petra Raguž (U12, -44kg). Peti su bili Monika Pavličević (U18, -57 kg), Mirta Svjetličić (U12, -32 kg) i Angelica Legac (U10, -25 kg), sedmi Leon Drašković (U12, -46 kg), deveti Sjepan Čavajda (U12, +55 kg) i Lovro Raguž (U10, -30 kg), a bez plasmana Petar Čavajda (U10, -42 kg) i Marin Sabo (U12, -46 kg). G.R.