PORAZ RUKOMETAŠICA OSIJEKA U 5. KOLU PRVE HRL

Osijek – Zamet 17:27 (9:14)
OSIJEK – Dvorana Zrinjevac. Gledatelja: 100. Suci: Tomislav Baić i Mladen Šulekić (oba Novska).
OSIJEK: Banović (6+2), Putnik, Vukušić, Zirn 4, Liović, I. Guskić 4 (2), Bešenić, Batrnek 2, Krajnović 4, E. Guskić 2, Gillinger 1, Tomšić, Špoljarić, Šimić.
ZAMET: Paurević 4, Plahinek 1, Židek 2, Miočinović 1, Tabar 1, Milosavljević 4, Toto 6 (1), Strukar (8+1), Brkljača 2, Jelenović 2, Bukvić 3, Toskić, Jurčić, Visković, Dobrić 1, Lopac-Škrinjar.
SEDMERCI: Osijek 5 (2), Zamet 3 (1); ISKLJUČENJA: Osijek 2 minute (I. Guskić 2), Zamet 6 minuta (Milosavljević 2, Toto 2, Jurčić 2).

Rukometašice Osijeka u 5. su kolu Prve HRL doživjele i četvrti prvenstveni poraz. Bodove iz Zrinjevca očekivano je odnio Zamet, koji je slavio s 27:17 ostavivši tako Osječanke na posljednjem mjestu sa samo jednim bodom. Prednost je cijeli susret bila na strani Riječanki, koje su tek u 7. minuti primile prvi pogodak (3:1). No, ozljedama i bolestima prorijeđena osječka ekipa, u čijem je sastavu bilo čak pet kadetkinja, većim dijelom prvog poluvremena ipak je uspijevala solidno parirati favoriziranim gošćama. U 23. minuti Osječanke su mogle i prvi puta izjednačiti, no kod 8:9 zapucale su sedmerac. Uslijedila je potom 5-0 serija Zameta, koji je na odmor otišao s pet pogodaka viška (14:9). U nastavku je ipak otpor domaćih igračica počeo slabiti, Riječanke su u 45. minuti vodile 20:12, u 53. prvi puta su stekle i deset pogodaka razlike (24:14), a tu su prednost i sačuvale do kraja utakmice. G. Roguljić