BILO JEDNOM U LISTOPADU

Bijelo-plavi priželjkuju reprizu 2009.
Objavljeno 21. listopada, 2016.

U nedjelju, kada na travnjak Gradskog vrta istrče Osijek i Lokomotiva, gotovo će se napuniti točno sedam godina od prve i, zasad jedine pobjede bijelo-plavih nad “lokosima” u Gradskom vrtu. Bilo je to 24. listopada 2009. godine. Lokomotiva je te sezone tek postala prvoligaš, a na osječkom stadionu prošla je kao i većina gostiju te jeseni - s najmanje tri komada u mreži. Bila je to odlična jesen za bijelo-plave. Trener je bio Tomislav Steinbrückner, a njegova je momčad na svom terenu u tom razdoblju zabijala u projseku 2,7 pogodaka po utakmici. Nikada kasnije osječki prvoligaš nije došao ni blizu takvoj efikasnosti. Ugodno je bilo to listopadsko poslijepodne za navijače Osijeka. Sve je u toj utakmici teklo glatko. “Lokose” je u 23. minuti načeo prekrasnim pogotkom iz slobodnog udarca s 20-ak metara Josip Knežević. Do poluvremena Osijek je zabio još jedan pogodak, a strijelac je nakon udarca iz kuta s druge vratnice bio Vedran Jugović u 39. minuti. Priču je zaokružio Vedran Nikšić u 67. minuti koji je do pogotka u igri proveo jedva 30-ak sekundi. Ušao je umjesto Josipa Barišića i pola minute kasnije rasparao mrežu krasnim volejem. Čistih 3:0 za Osijek koji je počeo taj susret u sastavu: Ivan Kardum, Ivan Ibriks, Jurica Pranjić, Domagoj Vida, Mario Đikić, Hrvoje Kurtović, Vedran Jugović, Tomislav Šorša, Josip Knežević, Josip Barišić, Ivan Miličević, a tijekom utakmice još su zaigrali Goran Todorčev, Vedran Nikšić i Srđan Vidaković. Bila je to vrlo mlada momčad čiji je prosjek godina bio jedva nešto iznad 20. Inače, zanimljiva su se imena tada pojavila i u redovima Lokomotive, čije su boje branili Ivan Kelava pa današnji reprezentativni branič Šime Vrsaljko, Mate Maleš koji je jedan od oslonaca Rijeke, ili današnji kapetan Dinama Domagoj Antolić. Osim datuma, poveznice s tom utakmicom su i Josip Knežević koji je bio strijelac, a i u nedjelju će prijetiti Zagrepčanima, Domagoj Pušić, koji je taj susret odgledao s klupe, te Alen Petrović koji je tada, kao i danas, bio sportski direktor NK Osijek.D.Keler