SIXT ALPE ADRIA KUP

“Brokeri” poraženi u Austriji
Objavljeno 30. rujna, 2016.

Odigrana je prva utakmica Sixt Alpe Adria Cupa. U A skupini čast da otvore novu sezonu imali su Klosterneuburg i Vrijednosnice Osijek, a nakon 40 uvodnih minuta, austrijska momčad ima više razloga za zadovoljstvo. Domaćin je slavio 75:64 (27:16, 14:16, 20:18, 14:14) u dvoboju koji je imao i neizvjesnih trenutaka, ali oni su bili kratkog vijeka. Gosti su najslabije odradili prvih deset minuta, a u poluvremenu je bilo 41:32. “Brokeri” su nastavak otvorili serijom 8:0, ali Dukes nisu ispuštali vodstvo. U 34. minuti imali su najvećih 70:53, tako da nije pomogla ni još jedna mini serija od devet poena gostima da izbjegnu poraz. Svakako je odmogao i šut za tri poena, gdje su osječke šuterske uzdanice imale samo jedan pogodak iz 17 pokušaja. Vrijednosnice Osijek igrale su u sastavu: Robinson 21, Mines 14, Došen 7, Mustapić 7, Turalija 5, Vuković 4, Krajina 4, A. Šarac 2, Mar. Karlović, J. Šarac i Žulj. Kod Klosterneuburga, petorica su igrača imala dvoznamenkasti učinak, Barrow je zabio 18, Radoš 15, a Blažević 14 poena...

U ponedjeljak (18), osječki košarkaši igraju drugi susret u ovom natjecanju, premijerni na domaćem parketu, a u malu dvoranu Gradski vrt stiže Zlatorog Laško. N.B.