POKALI IZ SAN MARINA

Inga najbolja višebojka
Objavljeno 30. rujna, 2016.

Klub ritmičko-sportske gimnastike Rondo i u novu sezonu je ušao s velikim ambicijama, mlade osječke gracije već su odradile nekoliko natjecanja, a sve je to zagrijavanje za Prvenstvo Hrvatske koje će se polovinom listopada održati u gradu na Dravi.

Nakon Budimpešte mlade Osječanke ostavile su dobar dojam i u San Marinu, gdje su, kao i na svakom natjecanju na kojem nastupaju, stajale na pobjedničkom postolju. U konkurenciji mlađih juniorki Inga Rukovanjski je bila najbolja u višeboju u A programu, dok je mlađa kadetkinja Iva Janjić osvojila broncu, također u A programu višeboja. U B programu je Lea Zmaić bila 14. u vježbi s loptom, te 21. u obruču i čunjevima. Mlađa kadetkinja Barbara Čuljak je pak zauzela drugo mjesto u vježbi s obručem, dok je višeboj završila kao 11. Lea Rastija je bila deveta s loptom te 12. u vježbi s obručem. Sve su to vrlo dobri rezultati jer konkurencija u San Marinu je bila kvalitetna i brojna. Naime, nastupalo je 500-tinjak ritmičarki.

Članice Ronda već ovoga vikenda očekuje novi turnir, ovaj put u susjednoj Mađarskoj. I. Li.