SEHA GAZPROM LIGA

NEXE-u bod kod Metalurga
Objavljeno 28. rujna, 2016.

Rukometaši NEXE-a vratili su se neporaženi iz Skopja nakon što su odigrali 25:25 s domaćim Metalurgom. Još jednom su Našičani pokazali kako im iznimno odgovara sastav Line Červara s kojim u SEHA Gazprom ligi imaju pozitivan omjer uz samo jedan poraz. Našičani su do boda došli pogotkom Špilera 25 sekundi prije kraja, no treba reći kako je NEXE više zaslužio pobjedu. U 42. minuti NEXE je vodio 19:13 u 42. minuti. Do kraja utakmice sastav Line Červara je zabio 11. Crna rupa za NEXE dogodila se od 49. do 57. minute kada su postigli samo jedan pogodak. No, u tom razdoblju gosti su imali čak tri puta igrača manje. Uostalom statistika kaže kako su gosti čak 16 minuta imali isključenje, deset minuta više od Metalurga. Odnos sedmeraca bio je 8:4 u korist domaćina. Našičanima sada slijedi kratka pauza u SEHA Gazprom ligi, a potom slijedi nastup u 2. kolu EHF Kupa. Naime, 9. listopada gosti su Dukle u Pragu, a uzvrat u Našicama je 15. listopada.

METALURG                   25  (10)
NEXE                              25  (11)

SKOPJE - VIP Arena ŠC Boris Trajkovski. Gledatelja 3000. Suci: Boris Šatordžija i Saša Pandžić (obojica iz Bosne i Hercegovine)

METALURG: Petrov, Drogrishki, Mladenović, Kosteski 2, Tomovski (4 obrane), Arsić (7 obrana), Kuzmanovski 1, Dragaš 8, Jugurinovski, Nelovski, Taleski 3, Velkovski 4, Brajović, Peshevski 2, Pavlevski, Marčec 5.

NEXE: Lelić (14+2), , Gadža 3, Zrnić 7(3) Eter, Mrđenović 2, Barišić Jaman, Sršen 1, Lorger (1+0), Nuić 2, Sakić, Halilković, Dundović, Vegar 4, Nenadić 4, Špiler 2, Herceg.

SEDMERCI: Metalurg 8(6), NEXE 4(3); ISKLJUČENJA: Metalurg 6 (Mladenović, Dragaš, Brajović po 2), minuta, NEXE 16 minuta (Mrđenović 2+2, Vegar 2+2, Eter, Sršen, Sakić, Herceg).