POBJEDA NOGOMETAŠICA OSIJEKA U DERBIJU

Osječanke četvorkom na vrh tablice
Objavljeno 26. rujna, 2016.
Agram - Osijek           0:4  (0:1)

ZAGREB - Igralište Špansko. Vrijeme sunčano. Teren odličan. Gledatelja: 80. Sutkinja: Sabina Bolić (Zagreb). Strijelci: 0:1 Šalek (35), 0:2 Žigić (65), 0:3 Bojčić (68), 0:4 Lojna (77). Žutih i crvenih kartona nije bilo.

AGRAM: Sabo, Zdunić, Pazarac, Bartolović (od 46. Ćuljak), Bačić (od 65. Vidak), Tomić, Matijević, Eesanović, Dujmović, Pezelj, Gaiser.

OSIJEK: Pirić, Cepernić (od 60. Bojčić), Nevrkla, Baban, Joščak, Andrlić, Radeljić (od 83. Jakovac), Šalek (od 72. Kunštek), Žigić, Maltašić (od 77. Laslavić), Culek (od 60. Lojna).

Derbi susret trećeg kola zasluženo je pripao Osječankama! Kvalitetnije gošće imale su inicijativu većim dijelom igru, a domaći sastav definitivno slomile sredinom drugog poluvremena. Do odmora je samo jedna lopta završila u mreži Zagrepčanki koju je u 35. minuti ubacila Šalek. U 65. minuti Žigić je udvostručila vodstvo, a pobjedu definirala Bojčić tri minute kasnije. Do kraja je domaću vratarku svladala i Lojna za uvjerljivu i zasluženu pobjedu višestrukih prvakinja Hrvatske koje su sada preuzele liderstvo u redosljedu. D.L.