TREĆA HNL ISTOK: U BJELOM BRDU ODLUČILA POGREŠKA DOMAĆEG VRATARA

Ilinčić darivao Požežane
Objavljeno 26. rujna, 2016.

Poklon-pogotkom domaćeg vratara odlučen je pobjednik susreta u kojem su Bjelobrđani imali inicijativu, a gosti iz Požege organizirano se branili. Pri tomu su prvi zaprijetili u 21. minuti iz slobodnog udarca posve slijeva iz kojeg je Majstorović ciljao suprotni lijevi gornji kut, a Ilinčić loptu paradom izbio u korner. Zdesna ga je po zemlji izveo Jakešević u srce 16-erca gdje je utrčao Podobnik i visoko šutirao preko grede. Deset minuta kasnije Ištvanić je dubinskom loptom uposlio utrčalog Bekavca koji je s 15 metara prizemnim udarcem pogodio lijevu vratnicu.

U petoj minuti nastavka iznenada se prigoda ukazala Požežaninu Jakeševiću koji nije najbolje reagirao lob poslavši daleko od vrata. Dvije minute kasnije Bekavac je zdesna prizemno šutirao ili centrirao na drugu vratnicu gdje je zamalo zakasnio Ištvanić. Ždinjak si je potom u 59. minuti stvorio prigodu za udarac, s 13 - 14 metara, pogodivši desnu vratnicu gostujućih vrata. Trenutak odluke zbio se u 68. minuti kada je koprivnička sutkinja dosudila za Požežane slobodan udarac s 30-ak metara koji je snažno izveo Podobnik iznenadivši Ilinčića poluvisokim udarcem po sredini vrata - 0:1. Do kraja su domaći pritisnuli, ali nisu stvorili ozbiljniju situaciju, tako da su bodovi otišli iz Bijelog Brda. D.Lekšan

BSK                                       0
SLAVONIJA                         1 (0)

BIJELO BRDO - Igralište Bijelo Brdo. Vrijeme: sunčano. Teren: dobar. Gledatelja: 150. Sutkinja: Ivana Martinčić (Koprivnica) 7. Strijelac: 0:1 Podobnik (68). Žutih i crvenih kartona nije bilo.

BSK: Ilinčić 5, Majtanić 7, Ždinjak 6, Meter 6,5, Dorić 5,5 (od 56. Lastavica 5), Ištvanić 6,5, Ciprić 6 (od 85. Miličić -), Bekavac 6,5, Meseljević 6, Kovačić 6,5, Damjanović 6 (od 58. Tunjić 5,5).

SLAVONIJA: Vasić 6, Kurbalić 6,5, Grgić 6,5, Jos. Neruda 6,5, Majstorović 6, Boban 7 (od 90. Zrnčić -), Včelik 6 (od 67. Karačić 5,5), Nović 5,5, Jakešević 6,5, Podobnik 7, Smojvir 5,5 (od 78. Matić -).

IGRAČ UTAKMICE: VALENTINO PODOBNIK (SLAVONIJA)