SURDUK TREK BARANJA

120 biciklista vozilo baranjskim krajolikom
Objavljeno 29. kolovoza, 2016.

POPOVAC

Bilo je živo u baranjskim surducima i planini proteklog vikenda. Orijentacijski klub Sova uz pomoć općine Popovac, te u suradnji s LAG-om Baranja i udrugom Zelena zočka - Baranja, organizirala je 5. Surduk trek Baranja, međunarodno natjecanje u trekingu i orijentaciji brdskim biciklima. Pozivu organizatora odazvalo se 120 natjecatelja, a za razliku od dosadašnjih natjecanja, sudionici su se ove godine mogli natjecati i u trail disciplini, stazi čitavom dužinom označenom trakicama. Natjecatelji su bili podijeljeni u nekoliko kategorija, a najmasovnija je bila obiteljska, u kojoj je nastupilo 50-ak sudionika. Nikola Pajčin, predsjednik OK Sova, naglasio je kako je posebno zadovoljan činjenicom što se iz godine u godinu Surduk treku odaziva više gostiju. Staze su vodile gotovo cijelom Banskom kosom.

Premda nikome nije bio cilj pobijediti, red je spomenuti najuspješnije. U kategoriji MTB-O/Light - 40 km - muški, najbolji je bio Tihomir Kovač, dok je u ženskoj konkurenciji najbolje vrijeme imala Martina Maloča. U kategoriji Trail/Light - 15 km - žene, prva je bila Helena Vonić, dok je u muškoj konkurenciji pobijedio Angel Milišić- Zečević. U Trek/Joggingu - 15 km pobjednici su bili Dorina Crnčan i Luka Ivković. U kategoriji Trek/Light - 25 km - muški na najviše se postolje popeo Krešimir Žagar. Obitelj Špehar pobijedila je u obiteljskoj kategoriji.I.Getto