LIGA PRVAKINJA

“Zečice” lako na startu s Makedonkama
Objavljeno 23. kolovoza, 2016.

Uvjerljivom pobjedom nogometašice Osijeka započele su nastup u 2. kvalifikacijskoj skupini Lige prvakinja. Prvak Makedonije bio je nedorastao suparnik hrvatskim prvakinjama koje su u Gradskom vrtu prilično lako došle do očekivanih bodova te uhvatile zalet, ali i dodatno samopouzdanje uoči daleko kvalitetnijih suparnica bjeloruskog Minska (25. kolovoza) i belgijskog Standarda iz Liegea (28. kolovoza)

“Sedmica” do odmora

Hrvatske prvakinje odlično su otvorile najjače klupsko kontinentalno natjecanje dvoznamenkastim rezultatom svladavši najbolju ekipu Makedonije. Nedorasle gošće samo su jedanput ozbiljnije došle do osječkih vrata i tada izborile jedanaesterac te došle do počasnog pogotka. Bilo je to tek nakon što je 10 lopti već odsjelo u mreži njihove vratarke Arsove pri čemu su se istaknule posebno Martina Šalek sa 5 postignutih pogodaka i Maja Joščak sa 4, te tri asistencije.

Domaće igračice iz prvog su praktički napada došle u vodstvo. S ruba šesnaesterca šutirala je Maltašić, a uz pomoć makedonske stoperice Atanasove lopta je završila u lijevom donjem kutu - 1:0. Tri minute kasnije s desne je strane prošla Joščak i vratila do Culek kojoj nije bilo teško iz blizine pogoditi mrežu - 2:0. Na novi pogodak čekalo se 10 minuta, kada je slijeva Žigić ubacila slobodnjak, a pred vratima Joščak skočila i glavom pogodila mrežu - 3:0. U 25. minuti u strijelce se upisala i Šalek na asistenciju rastrčane Maltašić - 4:0. Žigić je potom u 28. minuti ponovno asistirala za Joščak, koja je peti put svladala gostujuću vrataricu - 5:0. Deset minuta nakon toga Joščak je postigla i svoj treći, a osječki šesti pogodak, nakon što ju je iz dubine dobro pronašla Nevrkla - 6:0. Neposredno uoči odmora Šalek je zabila i sedmi pogodak, najbolje se snašavši pred vratima, nakon što joj je Joščak dodala loptu kao bolje postavljenoj igračici - 7:0.

Radeljić pocrvenila

Kako je završio prvi dio nastavilo se u drugom pogotkom u trećoj minuti toga dijela kada je Snježa Bojčić sa 16 metara spremila loptu pod gredu. Sedam minuta iza toga Andrlić je smirena bila pred vratima i povisila rezultat, a na desetku zaokružila Šalek pogodivši slobodnjak s desna u suprotni gornji kut. U 76. minuti zaspala je domaća obrana što je iskoristila Bitevich sjurivši se prema vratima, a nadomak jamajkanske vratarke pred domaćom mrežom srušila ju je Radeljić skrivivši jedanaesterac i zaradivši crveni karton. Malo je potom nedostajalo da osječka vratarka ne zaustavi udarac Atanasove koji je ipak završio u mreži. To je ponovno potaklo zečice na veći angažman pa je Šalek 4 minute iza toga zabila i svoj četvrti pogodak, a odmah se nadovezala i jučer iznimno raspoložena Maja Joščak. Šalek je šezdesettak sekundi kasnije zabila i 13. pogodak za Osječanke, da bi uoči zadnjeg zvižduka dobre španjolske sutkinje Andrlić poentirala na dodavanje Joščak za konačnih 14:1. Osječanke u četvrtak (25. kolovoza) igraju protiv bjeloruskog Minska.

Dražen LEKŠAN

OSIJEK - Stadion Gradski vrt. Noćna utakmica. Teren: odličan. Gledatelja: 300. Sutkinja: Marta Frias Acedo (Španjolska) - 7. Strijelci: 1:0 Maltašić (2), 2:0 Culek (5), 3:0 Joščak (15), 4:0 Šalek (25), 5:0 Joščak (28), 6:0 Joščak (38), 7:0 Šalek (45), 8:0 Bojčić (48), 9:0 Andrlić (55), 10:0 Šalek (71), 10:1 Atanasova (76 - 11 m), 11:1 Šalek (80), 12:1 Joščak (83), 13:1 Šalek (84) i 14:1 Andrlić (90). Žuti karton: Husein (Dragon 2014), Lojna (Osijek). Crveni karton: Radeljić (Osijek)

IGRAČICA UTAKMICE: MAJA JOŠČAK (OSIJEK)

ŽNK OSIJEK

14(7)

Mc Clure -, Nevrkla 7,5, Baban 7, (od 64. Jakovac 7), Joščak 9, Andrlić 7,5, Radeljić 7, Šalek 9, Lojna 7, Žigić 7,5, Maltašić 8, (od 46. Bojčić 7), Culek 7,5, (od 46. Kunštek 7).

DRAGON 2014

1(0)

Arsova 5, Veselinova -, (od 5. Jankulovska 5), Kostova 5, Atanasova 5,5, Andreevska 5, Husein 5, (od 50. Trajkovska 5), Stojkovska 5, Dervishi 5, (od 46. Naceva 5), Angelovska 5, Bitevich 5,5, Trpeska 5.

Bjeloruskinje pobijedile Belgijke

U prvoj utakmici turnira sastali su se bjeloruski prvak Minsk i belgijski Standard iz Liegea. Bolje su bile Bjeloruskinje i pobijedile rezultatom 3:1. Ekipa iz Minska do odmora je vodila s 2:0, a strijelci su bili Ebi (20.) s bijele točke i Slesarčik (25.). U nastavku je Duben u 65. minuti povećala vodstvo na 3:0, da bi Gorniak u 88. postigla počasni pogodak za Belgijke koje su bile nositelj i uoči ždrijeba svrstane u prvu jakosnu skupinu.