SPLIĆANI SLAVILI U UKRAJINI

Hajduk tricom korak do play-offa
Objavljeno 28. srpnja, 2016.

Nogometaši Hajduka napravili su golem posao u Ukrajini i pobjedom od 3:0 nad Oleksandrijom širom si otvorili vrata ulaska u play-off Europske lige.

Oleksandrija je kao bila favorit, vijesti iz Ukrajine govorile su kako se radi o sasvim solidnoj momčadi, opasnoj iz prekida i da se “hajdukovci” moraju itekako čuvati. No protiv Splićana se predstavila jedna sasvim blijeda i limitirana momčad. Momčad koja teško može stići tri pogotka zaostatka, i to na punom Poljudu. Naime, uzvratna utakmica 3. pretkola za Splićane bi trebala biti samo formalnost i potvrda ulaska u play-off Europske lige. Posebice nakon što se na vrata vratio Lovre Kalinić koji je pokazao koliko znači momčadi. Lovre je na vratima unosio dodatnu sigurnost, spašavao ono što je zabrljala Hajdukova obrana, a imao je posla od samog početka. Domaćin je zaprijetio već u 2. minuti, Banada je kroz sredinu ubacio za Ponomara, no Kalinić je bio brži i odličnim ulaskom u noge napadaču Oleksandrije spriječio pogodak. Ukrajinci su nastavili s prijetnjama, spašavao je Kalinić, u jednoj situaciji raščistio je i Ćosić. Pokušavao je nešto i Hajduk, ali sve je ostalo samo na pokušajima. Prvo poluvrijeme može se opisati kao loš nogomet dvije loše momčadi. U prvih pet minuta drugog poluvremena nastavio se loš nogomet, no sve se promijenilo nakon 51. minute i vodstva Hajduka. Said je izborio korner, a nakon brze i dobre akcije te oštrog udarca Vlašića, Ćosić je iz odbijanca zabio za vodstvo Splićana. U 82. minuti obrana Oleksandrije pustila je Ohandzu samog, Kamerunac je sjajno uposlio Juranovića, no njegov pokušaj domaći vratar odbio je u korner. A iz kornera Ante Erceg zabija glavom za 0:2. I onda u samoj završnici utakmice, u 90. minuti, Hajduk je stigao i do trećeg pogotka. Nakon fantastične asistencije Sušića, Ohandza je još jednom sjajno reagirao i pogodio za velikih 0:3. Golemu prednost koja bi u uzvratu na Poljudu trebala jamčiti - prolazak Hajduka. I. Liović