PREKID U 77. MINUTI VIŠE ODGOVARAO DOMAĆINU

Cibalia se od dobivene utakmice vraća kući bez i jednog boda!
Objavljeno 23. srpnja, 2016.
Zbog nestanka struje utakmica je privremeno bila prekinuta

I nakon drugog prvenstvenog kola nogometaši Cibalije će imati za čime žaliti. I u drugom kolu protiv domaćina Slaven Belupa u Koprivnici imali su rezultat (1:2) koji im je garantirao tri, a lošijoj varijanti bar bod. Ipak na kraju su domaćini zahvaljujući Gordanu Barići osvojili sva tri poda.
Koprivničanci su otvorili utakmicu baš kako su vjerojatno najviše i željeli, brzim pogotkom. Veću trećoj minuti zahvaljujući nesmotrenosti obrane Vinkovčana Mirko Ivanovski dovodi Slaven Belupo u vodstvo. Ovaj pogodak nije poljuljao samopouzdanje Vinkovčana, koji u nastavku igre pokušavaju doći do poravnanja rezultata. najbolji strijela druge lige Frane Vitaić sa skoro 30 metara odličnim šutom u 22. minuti poravnava rezultat. U nastavku je Cibalia bolja što su igrači Stanka Mršića potvrdili drugim pogotkom u 37. minuti. Asistent Edi Baša odlično proigrava, kroz trojicu obrambenih domaćih igrača, Rodrigues Faria Tiaga koji smireno plasira loptu u nebranjeni dio mreže. Prvo poluvrijeme zasluženo pripalo gostima.

U nastavku susreta domaći trener Željko Kopić uvodi dvojicu svježih igrača, koji pojačavaju tempo igre i sve češće ugrožavaju gol Vinkovčana. U 73. minuti obrana Cibalije je na trenutak zaspala što iskorištava najbolji igrač utakmice Mirko Ivanovski i glavom poravnava na 2:2. Četiri minute kasnije nestaje struje na stadionu, pa je utakmica privremeno bila prekinuta. Očito je ovaj prekid bolje sjeo domaćinu, jer su nakon normalizacije i nastavka utakmice svim silama stisnuli Cibaliju i na kraju uspjeli postići pogodak vrijedan tri boda. Strijelac tog pogotka bio je Gordan Barić. Na kraju ostaje nejasno zbog čega su se Vinkovčani povukli u obranu i branili stečeni rezultat kada im se takva igra bezbroj puta obila o glavu. A. Grgić

SLAVEN BELUPO - CIBALIA  3:2  (1:2)

KOPRIVNICA - Gradski stadion. Gledatelja: 650. Vrijeme sparno. Sudac: Marin Vidulin (Kanfanar). Strijelci: 1:0 Ivanovski (3), 1:1 Vitaić (22), 1:2 Tiago (37), 2:2 Ivanovski (73), 3:2 Barić (90+8). Žuti kartoni: Musa (Slaven Belupo), Tiago, Mijoković, Jerbić, Zgrablić (Cibalia). Crvenih kartona nije bilo.
IGRAČ UTAKMICE: MIRKO IVANOVSKI (SLAVEN BELUPO)

SLAVEN BELUPO: Marković, Međimorec (od 46. Jovičić), Savić (od 46. Barić), Christensen, Ejupi, Pokrivač, Purić, Burić (od 55. Arap), Ivanovski, Štiglec, Musa.
CIBALIA: Matković, Žderić, Zgrablić, Jerbić, Šare, Mijoković, Mišić, Vitaić, Baša (od 66. Karačić), Ugrina (od 74. Crnčević), Tiago (od 46. Šimunac).