ISPALI I NAŠI SUSJEDI

Belgijci najavili visoki let
Objavljeno 26. lipnja, 2016.

Kvaliteniji i bolji Belgijci zasluženo su izborili sljedeći krug osiguravši ga pogotcima u završnici utakmice. Nakon što je mađarski vratar Kiraly obranio nekoliko udaraca, prvi put je kapitulirao kada je strijelac bio glavom stoper Alderweireld, nakon što je De Bruyne ubacio “slobodnjak” slijeva na drugu vratnicu - 0:1. Do odmora prigode su imale obje momčadi, no promjena u rezultatu nije bilo.

Belgijci su pobjedu osigurali u 78. minuti kada je Hazard projurio po lijevoj strani i prizemno ubacio na pet metara gdje je neometan Batshuayi u svom prvom dodiru s loptom poentirao - 0:2. Dvije minute kasnije Hazard je odličnu igru okrunio pogotkom sa 16 metara u lijevi donji kut nakon što je nanizao nekoliko “crvenih” - 0:3. U zadnjim je sekundama i Carrasco svladao Kiralya kada se našao sam ispred njega nakon kontranapada - 0:4. D.L.

TOULOUSE - Stadium Municipal. Noćna utakmica. Teren odličan. Gledatelja: 33.000. Sudac: Milorad Mažić (Srbija) 7. Strijelci: 0:1 Alderweireld (10), 0:2 Batshuayi (78), 0:3 Hazard (80), 0:4 Carrasco (90). Žuti kartoni: Kadar, Lang, Elek, Szalai (Mađarska), Vermaelen, Batshuayi, Fellaini (Belgija). Crvenih kartona nije bilo.

IGRAČ UTAKMICE: EDEN HAZARD (BELGIJA)