POZNAT PRVI ČETVRTFINALIST

Poljska čeka Hrvatsku ili Portugal
Objavljeno 25. lipnja, 2016.

Reprezentacija Poljske prvi je četvrtfinalist Europskog prvenstva u Francuskoj. Poljaci su nakon bolje izvođenja jedanaesteraca svladali Švicarsku. Nakon 90 minuta igre i produžetaka rezultat je bio 1:1, da bi kod izvođenja jedanaesteraca svih pet poljskih nogometaša bilo uspješno dok je Xhaka promašio cijela vrata. Poljska će igrati u četvrtfinalu s boljim iz susreta Hrvatska – Portugal. Puno bolje je poljski sastav igrao u prvom poluvremenu što su okrunili vodstvom. Strijelac je bio Jakub Blaszczykowski u 39. minuti. Bio je to Sjajan kontranapad Poljaka, Kamil Grosicki obavio je veći dio posla pa dodao Jakubu Blaszczykowskiju, koji je neometan mirno zavukao loptu ispod Lukasa Fabianskog. Izjednačenje je stiglo u 82. minuti nakon što je ipak u nastavku Švicarska bila kvalitetnija. Xherdan Snaqiri postigao je vjerojatno najljepši pogodak Europskog prvenstva, mora se priznati ljepši čak i od Modrićevog protiv Turaka. Na rubu šesnaesterca Shaqiri je zahvatio loptu škaricama i pogodio mrežu. Obzirom da ni nakon produžetaka pobjednik nije bio riješen pucali su se jedanaesterci u kojima su Poljaci uspješniji te su se prvi puta plasirali u četvrtfinale Europskog prvenstva. Svoj susret igrati će 30. lipnja u Marseilleu.

ŠVICARSKA - POLJSKA (1-1)

SAINT ETIENNE – Stadion Geofroy Gucihard. Gledatelja: 41.500. Sudac: Mark Clattenburg (Engleska). Strijelci: 0:1 Blaszczykowski (39), 1:1 Shaqiri (82).

Jedanaesterci: 0-1 Liechsteiner, 1-1 Lewandoski,  Xhaka promašio vrata, 2-1 Milik, 2-2 Shaqiri, 3-2 Glik, 3-3 Schaer, 4-3 Blaszczykowski, Rodriguez 4-4, 5-4 Krychowiak

Pred 41.500 gledatelja na stadionu Geoffroy Guichard sudio je Englez Mark Clattenburg.
ŠVICARSKA : Sommer - Lichsteiner, Schär, Djourou, Rodriguez - Behrami (Fernandes, 77), Xaka - Shaqiri, Dzemaili (Embolo, 58), Mehmedi (Derdiyok, 70)- Seferović
POLJSKA : Fabianski - Piszczek, Glik, Pazdan, Jedrzejczyk - Blaszczykowski, Krychowiak, Maczynski (Jodlowiec, 101), Grosicki (Peszko, 103)- Milik, Lewandowski