BADMINTONSKI PANNONIA OPEN

Klub turnirom proslavio 25 godina
Objavljeno 2. lipnja, 2016.

Badmintonski klub Osijek u povodu 25. rođendana organizirao je međunarodni turnir pod nazivom Pannonia Open, a nakon natjecanja u dvorani Zrinjevac Osječani su zaključili natjecateljsku sezonu. Osim natjecatelja iz Hrvatske, u Osijeku je nastupilo i nekoliko badmintonaša iz slovenskih klubova. U muškoj konkurenciji ponovno je ispred svih bio predstavnik domaćeg BK Osijek Goran Hummel, koji je samo nastavio niz osvajanja turnira. Hummel je u finalnom meču s 2:1 svladao Gala Pavlihu (Ljubljana). Broncu je osvojio Dario Karl (Flex, Zagreb) pobijedivši s 2:0 osječkog veterana Borisa Winklera. Na B turniru dominirali su domaći igrači, prvi je bio Filip Ban, ispred Damira Horvata i Zlatka Vebera, te Slatinjana Luke Čubelića. Kod badmintonašica naslov pobjednice Pannonia Opena osvojila je Zagrepčanka Maja Žubrinić nakon pobjede od 2:0 nad Jasenkom Augustinović. Treća je bila osječka juniorka Alma Đurček koja je s 2:1 svladala sestru Valentinu.

U konkurenciji muških parova slavili su Ljubljančani Gal Pavliha i Tine Albreht, nakon što su 2:0 u finalu svladali kombinaciju Hummel/Ban. Do bronce je stigao Boris Winkler u paru s Lukom Stjeljom (Brežice) pobjedom nad parom Bruno Bart/Zlatko Veber. Kod ženskih parova Monika Kolak i Jasenka Augustinović iznenadile su Maju Žubrinić i Nušu Pavlovič (Flex/Brežice) s 2:1. Treće mjesto osvojile su Valentina Đurček i Tea Janjić. Kod mješovitih parova pobjeda je pripala kombinaciji Pavliha/Žubrinić, drugi su bili Stjelja/Pavlovič, dok su treće mjesto osvojili Bart i Augustinović.

Osječki badmintonaši tako su uspješno i u slavljeničkom tonu završili još jednu sezonu. I.Li.