LIGA ZA OSTANAK ZA RUKOMETAŠE

Vinkovčani dva puta ispustili “plus pet”
Objavljeno 23. svibnja, 2016.

Očito riješeno pitanje ostanka u ligi izazvalo je lošiju igru rukometaša Spačve-Vinkovci protiv pretposljednje momčadi lige Ivanića na njihovu parketu. Dobro su Vinkovčani krenuli u utakmicu i već na početku susreta ostvarili rezultatsku prednost koja je, kako je susret odmicao, rasla da bi u 23. minuti imali vodstvo 15:10. No do isteka 30. minute gosti su uspjeli postići samo jedan pogodak pa se na odmor otišlo s neriješenim ishodom. U drugom poluvremenu domaćin pogotkom Vučelića drugi put na utakmici dolazi u vodstvo koje održava do 40. minute, kada Vinkovčani ponovo preuzimaju inicijativu pa dolaze ponovo do vodstva od pet razlike (25:20). Slično kao u prvom poluvremenu, to su prokockali. Domaćin velikom serijom od 8:1 dolazi do nove pobjede, koja im neće pomoći da osiguraju ostanak u ligi. Do kraja prvenstva ostala su još dva kola, a njihov bodovni zaostatak za klubom ispred njih je nedostižan. A. Grgić

IVANIĆ                              28  (16)