TREĆA HNL "ISTOK": DERBI U BIJELOM BRDU

Krajček asistirao i zabijao
Objavljeno 23. svibnja, 2016.

Obostrano otvorena i sadržajna utakmica otišla je na stranu konkretnijeg domaćina!

Višnjevčani su, međutim, imali prvu priliku u petoj minuti, kada je Tin Kvesić zdesna na drugoj vratnici pronašao Meseljevića, a on šutirao daleko od vrata. U devetoj minuti sa 16 metara Tomas je ciljao lijevi donji kut, kamo se bacio Jakovljević i izbio loptu, koju je minutu poslije gostujući vratar samo pogledom ispratio, nakon što je Krajček, izvana slijeva, uzdrmao gredu. Dvije minute potom Krajček je dugom loptom na lijevoj strani pronašao Severovića, koji se spustio prema protivničkim vratima i sa 16 metara pogodio desni donji kut - 1:0. Vodstvo domaćina trajalo je sedam minuta jer je tada Tin Kvesić opet pobjegao po desnoj strani i vratio do Marković-Mandića, koji je s desetak metara prizemnim udarcem pogodio desni kut - 1:1. U 27. minuti ponovno se zatresla bjelobrdska mreža, nakon lijepe gostujuće akcije po lijevoj strani, odakle je Meseljević uposlio na drugoj strani Markovića, a čiji je udarac Malenica kratko odbio do Tina Kvesića, čije poentiranje suci nisu priznali zbog zaleđa. Odmah zatim u suprotnom 16-ercu bio je srušen Dorić, a dosuđeni kazneni udarac Krajček pretvorio u pogodak - 2:1. Pet minuta nakon toga Krajček je ponovno bio strijelac, slijeva pogodivši suprotni kut, nakon što ga je idealno uposlio Severović - 3:1.

Gosti se nisu mirili s porazom i u nastavku su bili poduzetniji partner. U 56. minuti uspjeli su i smanjiti, nakon što je Pandurević zdesna prizemno ubacio u srce domaćeg 16-erca, kamo je utrčao Meseljević i zatresao mrežu - 3:2. Do izjednačenja su Višnjevčani mogli u 60. minuti, kada je Žitnjak na drugoj vratnici dočekao Marković-Mandićev udarac iz lijevog kuta, ali i loptu poslao pokraj bliže vratnice. Napadač domaćih Tomas u 68. pa potom u 71. minuti mogao je definirati pobjednika, ali mu je prvo Jakovljević obranio udarac iz blizine, a zatim je šutirao preko grede, kada su na gol-crti ostala samo dva protivnička igrača. D.Lekšan

BSK                                 3  (3)
VIŠNJEVAC                    2  (1)

BIJELO BRDO - Igralište Bijelo Brdo. Vrijeme: sunčano. Teren: vrlo dobar. Gledatelja: 150. Sudac: Zdenko Lovrić (Đakovo) 7. Strijelci: 1:0 Severović (12), 1:1 Marković-Mandić (19), 2:1 Krajček (28.-11m), 3:1 Krajček (33), 3:2 Meseljević (56). Žuti karton: Žitnjak (Višnjevac). Crvenih kartona nije bilo.

BSK: Malenica 6, Majtanić 7, Arežina 6,5 (od 67. S. Kvesić 6,5), Krajček 8 (od 90. Aleksić -), Severović 7,5 (od 90. Nađ -), Meter 6,5, Karanović 6,5, Dorić 7, Ištvanić 7, Tomas 7, Kovačić 7

VIŠNJEVAC: Jakovljević 6, Vranješ 6, Kurbalić 6,5, Čakalić 6,5, Mihajlović 6 (od 46. Pandurević 6), Damjanović 6, Marković 7, T. Kvesić 7, Marković-Mandić 7, Žitnjak 7, Meseljević 7,5

IGRAČ UTAKMICE: KRISTIJAN KRAJČEK (BSK)