JUNIORI AKADEMIJE “KRPAN & BABIĆ” OSVOJILI KUP HRVATSKE

Hrabri Osječani nakon jedanaesteraca srušili Dinamo
Objavljeno 19. svibnja, 2016.
Za “akademce” je svih pet izvođača bilo precizno

Hrabri “akademci” načinili su veliko iznenađenje svladavši u finalnoj utakmici Kupa Hrvatske za juniore zagrebački Dinamo.

Favorizirani Zagrepčani, dio igrača koji je ove sezone dogurao do četvrtfinala Lige prvaka, ali bez poluzavršnice ostao zbog “administrativne gluposti”, imali su više od igre, ali su Osječani dobro parirali i na kraju zaslužili podići pobjednički pokal.

Osječani su uvodno svjesno prepustili sredinu terena “dinamovcima” koji, međutim, nisu uspjeli ozbiljnije ugroziti vratara Stanića. Prvi je pokušaj bio u 18. minuti iz slobodnog udarca s 20-ak metara koji je završio u naručju osječkog vratara. Minutu kasnije dvojbena situacija u suprotnom 16-ercu gdje je Hudaček sleđa, na lijevoj strani, srušio Tomasa, a sudac iz Zeline procijenio da prekršaja nije bilo!? Pet minuta kasnije Batarilo-Čerdić je šutirao zdesna, a zagrebački vratar obranio taj udarac u suprotni kut. Još je bolje Kotarski intervenirao u 29. minuti kada je Milinović, s 15 metara iz zraka, šutirao pod gredu, a zagrebački čuvar mreže paradom izboksao loptu. Stopostotnu su prigodu Zagrepčani imali u 40. minuti, ali je Fintićev udarac iz blizine Stanić obranio.

Trener “modrih” na odmoru je načinio dvostruku izmjenu i još više preselio igru pred vrata Stanića. Njega je u 53. minuti spasila greda koju je uzdrmao Đurasek sa 16 metara nakon solo prodora. Ni 60 sekundi kasnije Moro je iz blizine prebacio osječka vrata. Unatoč znatno većem posjedu lopte, Zagrepčani nisu više stvorili ozbiljniju prigodu osim u trećoj minuti sudačke nadoknade vremena kada je Kalaica Fintićevo ubacivanje slijeva glavom poslao preko grede. Prethodno je malaksali Milinović, praktički, dodao sa 16 metara loptu Kotarskom kada je mogao i ozbiljnije ugroziti vrata Dinama.

Potom se pristupilo izvođenju jedanaesteraca pri čemu je prvi bio odlučujući kada je Fintić pogodio lijevu vratnicu. Za “akademce” je svih pet izvođača bilo precizno od kojih su posebice hladnokrvnost iskazali Lamza i Dragojević lobom, odnosno tzv. panenkom svladavši Kotarskog. D.Lekšan

Dinamo                                      4  (0, 0)
Hypo Limač El.                          5  (0, 0)

SISAK - Gradski stadion. Vrijeme poluoblačno. Teren dobar. Gledatelja: 600. Sudac: Igor Pajač (Zelina) 6. Jedanaesterci: Fintić - vratnica, 0:1 Ciprić, 1:1 Soldo, 1:2 Lamza, 2:2 Moro, 2:3 Tomas, 3:3 Zenko, 3:4 Dragojević, 4:4 Kalaica, 4:5 Ilakovac. Žuti kartoni: Matić (Dinamo), Dragojević (Hypo limač Elektra). Crvenih kartona nije bilo.

DINAMO: Kotarski 7, Hudaček 6,5 (od 90. Zenko -), Kulenović 6 (od 46. Kalaica 6), Soldo 6,5, Čabraja 7, Plantak 6 (od 46. Blečić 6,5), Fintić 6, Đurasek 7, Matić 5,5 (od 75. Đurić -), Moro 7, Majić 5,5 (od 67. Pasariček 6,5). Trener: Mario Cvitanović.

HYPO LIMAČ ELEKTRA: Stanić 7,5, Čolić 6,5, Lamza 7, Vratković 7, Dragojević 7, Ciprić 6,5, Tomas 7, Vinogradac 6,5, Milinović 6 (od 90. Hanuljak -), Radovanović - (od 19. Ezgeta 6, od 77. Ilakovac -), Batarilo-Čerdić 6. Trener: Marko Babić.

IGRAČ UTAKMICE: MARIN STANIĆ (HYPO LIMAČ ELEKTRA)