PLIVAČI OSIJEK ŽITA U BANJOJ LUCI

Osječanima 11 medalja
Objavljeno 28. travnja, 2016.

Plivači Osijek Žita sudjelovali su prošlog vikenda na dvodnevnom međunarodnom plivačkom mitingu “22. april 2016.” u Banjoj Luci gdje su ostvarili lijep uspjeh. U konkurenciji 470 plivača iz Slovenije, Srbije, Italije, Austrije, Turske, Grčke, Hrvatske te Bosne i Hercegovine osmero Osječana - Dino Knežević, Lea Knežević, Iva Matijević, Ivana Granoša, Helena Lazović, Ira Ivković, Klara Božićević i Dina Jakšetić pod vodstvom trenera Mihaela Močkovića izborilo je ukupno 11 odličja.

Dino Knežević bio je jedini osječki plivač na natjecanju te je odlično odradio svoje utrke osvojivši po dvije zlatne i srebrne medalje u A finalima. Dino je bio najbrži na 100 m prsno (1:09.54) i 200 m prsno (2:33.61), dok je do srebra doplivao na 200 m mješovito (2:18.45) i 400 m mješovito (5:03.59). Četiri odličja izborila je i Lea Knežević u kategoriji 2000./01. godište, a plivala je i u pet A finala. Lea je dohvatila tri srebra na leđaškim disciplinama - 50 m (30.94), 100 m (1:05.65) i 200 m (2:26.76), dok je na 400 m slobodno bila treća (4:49.24). Uz to, njezin rezultat na 100 m leđno bio je i najvrjedniji od osječkih plivača, sa 693 FINA boda. Ira Ivković plivala je u kategoriji 2004./05., gdje se okitila s dva zlatna odličja, na 100 m leđno (1:18.47) i 200 m leđno (2:52.73), a na 400 m slobodno bila je brončana (5:30.18). Uz medalje, Osječani su dobar ulazak u “ljetni” dio sezone potvrdili i isplivavanjem nekoliko normi za srpanjsko državno prvenstvo. (G.R.)