PRVA HRVATSKA LIGA ZA RUKOMETAŠE - 23. KOLO

Županja na začelju
Objavljeno 26. travnja, 2016.

U Crikvenici se igrao derbi začelja, a na kraju je završen bez rezultatske neizvjesnosti. Gosti iz Županje stigli su u Crikvenicu sa samo osam igrača od kojih petorica još golobradih mladića pa je cijeli susret bila “jednosmjerna ulica” i na kraju uvjerljiva pobjeda domaćina. Ovim porazom Županja je pala na posljednje mjesto lige gdje će najvjerojatnije i zaključiti sezonu. Poraz na Kvarneru doživjeli su i Osječani. Njihov susret protiv Kozale bio je pravi vatromet pogodaka. Kod domaćina Jaganjac (na ljeto odlazi u PSG, nap.a.) postigao je 12 pogodaka, dok je kod Osječana Jurić postigao deset, a Manci Mičević devet pogodaka. Nova Gradiška gostovala je u Dugom Selu gdje je poražena s 39:32. (G.R./A.G.)

CRIKVENICA                    33  (17)
ŽUPANJA                           22  (12)

CRIKVENICA - GSD Crikvenica. Gledatelja 50. Tomislav Ivica Botičan i Dario Rupčić (oba iz Rijeke).

CRIKVENICA: Dr. Sertić, Daskijevič 8, Mijić 2, Derossi 13(3), Da. Sertić 4, Karaula 2, Benić, Stanić 1, Kapelari 1, Banušić, Dokoza 2.

ŽUPANJA: An. Juzbašić 6(3), Lasić 1, Jurić, Al. Juzbašić, Nađ, Lovrić 12, Kosić 1, Užarević 2.

SEDMERCI: Crikvenica 3(3), Županja 3(3); ISKLJUČENJA: 4 minuta Crikvenica (Karaula 4), 4 minute Županja (Lasić, Kosić).

KOZALA                        36  (20)
OSIJEK                           34  (13)

RIJEKA - Utakmica 23. kola Prve lige rukometaša Kozala – Osijek 36:34 (20:13). Dvorana Dinko Lukarić. Gledatelja 100. Suci Kober (Zagreb), Sunajko (Dugo Selo).

KOZALA: Ćaćan, Dunato, Anić 1, Lučin 7 (2), Jaganjac 12, Renko 2, Briški 1, Jeličić, Barišić 2, Tomaš 2, Tadić, Milih, Negulić 2, Buneta 2, Loparac i Vozila 5.

OSIJEK: Mudrovčić, Stojnović 5, Nedić 3 (1), Jurić 10 (3), Manci Mičević 9, Kolar, Šaravanja, Repušić 2, Mihaljević 1, Džijan, Grizelj 4.

SEDMERCI: Kozala 2 (2) Osijek 5 (4). ISKLJUČENJA: Kozala 18, Osijek 12 minuta.