SENIORSKOG BOKSAČKO PRVENSTVO HRVATSKE

Poturović prvak do 56 kg, Rebolj u polufinalu poražen od Hrvoja Sepa
Objavljeno 28. veljače, 2016.

Pojedinačno boksačko seniorsko Prvenstvo Hrvatske održano je u Sportskom centru Lučko. Boksački klub Osijek predstavio se sa svoja dva člana, a u Gradski vrt iz dvorane u blizini “naplatnih kućica” donesena je jedna medalja. Zvonimir Rebolj u kategoriji do 81 kilograma osvojio je brončanu medalju. Nakon što je u osmini finala odlukom ždrijeba bio slobodan, u četvrtfinalu je svladao Krešimira Šporčića iz Delnica, da bi se u polufinalu namjerio na olimpijca Hrvoja Sepa. “Bombarder iz Vrbanje” svladao je Osječanina u trećoj rundi, da bi potom u finalu svladao svoga suparnika knock-outom u prvoj rundi. Drugi član BK Osijek Ivan Zidar, u kategoriji do 64 kg, poražen je u 1. kolu od Mirsada Denjalića, odlukom sudaca 2:1.

Naslovom boksačkog prvaka Hrvatske okitio se Filip Poturović, iz Boksačkog kluba Borovo. Njegov klupski kolega Ivan Andrašić bio je srebrni u kategoriji + 91 kg gdje je bez konkurencije naslov prvaka Hrvatske osvojio europski prvak Filip Hrgović iz BK Leonardo. Prije toga tehničkim knoc-outom Hrgović je svladao Branimira Lovrena, također iz BK Borovo. (K.L.)