EP U FUTSALU: HRVATSKA PORAŽENA OD KAZAHSTANA

“Kockasti” za četvrtfinale moraju torpedirati Ruse
Objavljeno 5. veljače, 2016.

Hrvatska reprezentacija nije dobro krenula u beogradskoj Kombank areni, koja je zbog strogih pravila UEFA-e tijekom Europskog prvenstva u futsalu promijenila ime u - Beograd Arena.

Hrvatski malonogometaši na otvaranju EURA poraženi su od futsal reprezentacije Kazahstana, čija su udarna snaga - Brazilci. Kazahstancima je ovo bio drugi susret u Beogradu, na startu skupine poraženi su od Rusije 2:1, ali su sinoćnjom pobjedom napravili dobar posao i osigurali četvrtfinale.

Već u četvrtoj sekundi Douglas Jr. zaprijetio je hrvatskom vrataru, no prva opasnost je otklonjena. Međutim, u 5. minuti “kockasti” se nisu uspjeli spasiti. Taku je pucao s desetak metara, pogodio vratnice, ali lopta se odbila do Douglasa, koji je zabio za 1:0. Već u sljedećoj minuti Hrvatska je izjednačila. Suton je pokušao pronaći slobodnog igrača, obrana Kazahstana nespretno je reagirala i lopta je došla do Matoševića koji je s tri metra pogodio praznu mrežu. Slavlje hrvatskih igrača još se nije stišalo, a Kazahstanci su ponovno bili u prednosti. Kapetan Suleimanov prošetao se kroz obranu Hrvatske, te s pet metara zabio za 2:1. U nastavku je Hrvatska imala nekoliko dobrih prilika, promašili su naši prazan gol, a zatim je Marinović izbio sam pred vratara Higuaitu, ali nije zabio. I onda u jeku hrvatske dominacije, Kazahstanci su došli do novog pogotka. Taku je pucao iz kuta, Jukić je kratko odbio loptu koja je došla do Zhamankulova koji ju je zabio pod samu gredu. S tih 3:1 za Kazahstan se otišlo na odmor, a naši suparnici odlično su počeli i drugo poluvrijeme. U 26. minuti Leo je proigrao Zhamankulova, a on zabio svoj drugi pogodak na utakmici. Hrvatska je uvela “letećeg vratara”, pokušala s igračem više u polju nešto napraviti i to se isplatilo u 32. minuti. Naši su reprezentativci s igračem više izigrali obranu Kazahstana, Jelovčić je idealno proigrao Sutona, koji je sa šest metara poslao loptu u mrežu za - 4:2. Do kraja više nije bilo pogodaka i hrvatska je futsal reprezentacija već nakon prvog susreta na pragu oproštaja od četvrtfinala Europskog prvenstva. No, nije još sve izgubljeno. Sljedeću utakmicu Hrvatska igra u nedjelju protiv Rusije i za plasman u četvrtzavršnicu mora pobijediti prvog favorita skupine C s dva i više pogodaka razlike. I. Liović

Kazahstan                    4  (3)
Hrvatska                      2  (1)

BEOGRAD - Beograd Arena. Gledatelja: 1500. Sudac: Oleg Ivanov (Ukrajina). Strijelci: 1:0 Douglas Jr. (5), 1:1 Matošević (6), 2:1 Suleimenov (6), 3:1 Zhamankulov (16), 4:1 Zhamankulov (26), 4:2 Suton (32)

KAZAHSTAN: Higuita, Leo, Douglas Jr., Dovgan, Yesenamanov, Shamro, Suleimenov, Pershin, Knaub, Grebonos, Zhamankulov, Pengrin, Taku, Nurgozhin

HRVATSKA: Jukić, Grcić, Jelovčić, Novak, Marinović, Bilić, Matošević, Grbeša, Petrović, Babić, Pandurević, Suton, Horvat