PRVA HRVATSKA LIGA ZA RUKOMETAŠE - 10. KOLO

Osijek lako s Kozalom, Županji derbi začelja
Objavljeno 1. prosinca, 2015.

Rukometaši Osijeka, prema očekivanju, u 10. su kolu upisali sedmu prvenstvenu pobjedu svladavši na svom parketu Kozalu. Do trećeg uzastopnog slavlja Osječani su stigli dominantnom izvedbom u susretu u kojem gostima nisu dopustili ni najmanju nadu u iznenađenje. Već u prvom poluvremenu domaći su imali sedam pogodaka prednosti (18:11), a u nastavku Osječani su bez problema ne samo održavali, nego i povećavali vodstvo, iako je trener Hrvoje Privšek rotirao sastav, pružajući minutažu svima.

U derbiju začelja pretposljednja Županja je svladala posljednjeplasiranu Crikvenicu. Županji je to druga pobjeda do koje su stigli boljom igrom u drugom poluvremenu. Poluvrijeme su, naime, Crikveničani riješili u svoju korist. No, nakon odmora igrači Mihovila Ostružnjaka krenuli su mnogo bolje igrati u obrani što se na kraju odrazilo i na rezultat.

Novogradiščanima je ipak bila previsoka prepreka trenutačno četvrtoplasirana momčad lige iz Dugog Sela. Prigodu za pobjedom izgubili su lošijim izdanjem u prvom poluvremenu. U nastavku su pokazali kako mogu parirati kvalitetnijem suparniku pa ipak ostaje žal što slično izdanje nisu prikazali tijekom cijele utakmice. G.Roguljić/A.Grgić

Osijek                                  36  (19)
Kozala                                 27  (15)

OSIJEK - Dvorana Zrinjevac. Gledatelja: 200. Suci: Siniša Bosak i Željko Herceg (oba Varaždin).

OSIJEK: Janković, Nedić 6 (3), Zrno, Jurić 7, Ištvanić 1, Manci Mičević 4, Kolar, Korpar 1, Radović 2, Pavlović 1, Tomas 1, Repušić 2, Stojnović 3, Mihaljević 2, Džijan 4, Vuković 2.

KOZALA: Ćaćan, Dunato, Sertić, Lučin 2, Jaganjac 8, Buneta 5, Briški 3 (2), Tomaš 1, Tadić 3, Negulić 1, Melon 1, Loparac, Milih 3.

SEDMERCI: Osijek 3 (3), Kozala 3 (2); ISKLJUČENJA: Osijek 4 minute (Radović 2+2), Kozala 10 minuta (Buneta 2+2, Briški 2+2, Dunato 2).

ŽUPANJA                                      31  (12)
CRIKVENICA                               22  (13)

ŽUPANJA - SD OŠ Ivan Kozarac. Gledatelja 50. Suci: Tomislav Baić i Mladen Šulekić (oba iz Novske).

ŽUPANJA: Klačar, Branšteter 1, Juzbašić, Lasić 1, Mazalović 1, Bećar 2(1), Nujić 8, Matijević, Doknjaš, Lovrić 7, Župarić-Aničić 5, Kosić, Jurić, Jurković 6, Zovkić, Rajković.

CRIKVENICA: Benić, Dokoza 7, Mijić 2, Derossi 5, Car 1, Daskijević 1, Stanić 1, Baričević 1, Kapelari 4.

SEDMERCI: Županja 1(1), Crikvenica 5(3); ISKLJUČENJA: Županja 8 minuta (Bećar, Jurković 4), Crikvenica 2 minute (Baričević).

N. GRADIŠKA                          34  (13)
DUGO SELO                             37  (20)

NOVA GRADIŠKA - SD ETŠ. Gledatelja 200. Suci: Robert Magić i Sandro Špiranec (oba iz Trnovec Bartolovečki).

NOVA GRADIŠKA: Miletić, Ivanišević 7(5), Sertić 4, Mihić 2, Barun 5, Miletić 3, T. Orelj 3, Ćosić 1, Jurković, Antunović 7, Antonić, M. Orelj 2, Latal.

DUGO SELO: Duvnjak, Magdić, Sirotić 2, Smolčić 1, Markušić 8(2), Katavić, Severec 10, Jurakić 3, Beljo, Šuker 2, Ključar, Matezović 6, Kljak 5.

SEDMERCI: Nova Gradiška 6(5), Dugo Selo 2(2); ISKLJUČENJA: Nova Gradiška 10 minuta (Sertić 6, Orelj 4), Dugo Selo 12 minuta (Smolčić, Jurakić, Šuker, Kljak 6).

MEMORIJALNI BOĆARSKI TURNIR “PUKOVNIK IVICA ŠOLJIĆ”