A-1 HRVATSKA LIGA KOŠARKAŠA

"Brokeri" teškom mukom do druge prvenstvene pobjede
Objavljeno 28. studenog, 2015.
Teškom su mukom košarkaši s Drave stigli do svoje druge prvenstvene pobjede.  Nakon kvalitetno odrađene prve četvrtine, u kojoj su imali i 11 poena prednosti, Vrijednosnice Osijek zapale su u probleme. Njih je u 13. minuti najavila ozljeda skočnog zgloba Ušića. Da stvar za domaćina bude gora, Alkar se razigrao, posebno bivši „broker“ Glavinić, koji je u drugoj dionici pokrenuo svoju momčad, a i sam je bio efikasan (12 poena. Na suprotsnoj strani, A. Šarac i Diminić su bili najefikasniji kod Osječana, koji su igrali kao pod blokadom. Ona se vidjela u trečoj dionkici, kada su u skoro sedam minuta samo jednom poentirali. Na njihovu sreću, Sinjani se nisu previše odlijepili, najveća njihova prednost iznosila je sedam poena. Čvrstom obranom, domaćin se vratio u rezultatski plus u 32. Minuti, ali bilo je gusto do kraja. Sve dvojbe razriješila je trica Pandurića,  koji je 57 skunedi prije kraja pogodio za 67:61 i ostanak bodova u Gradskom vrtu. N. Benčina
Vrijednosnice Osijek – Alkar 69:63
OSIJEK – Mala dvorana Gradski vrt. Gledatelja: 100. Suci: Prpić, Galiot, Palavra (svi Zagreb).
VRIJEDNOSNICE OSIJEK: Kujundžić 2, Zebić, Došen 2, Diminić 16 (2-2), Ušić 2 (2-2), Bičvić 3, Pandurić 8, A. Šarac 25 (9-14), Žulj, Mat. Karlović, Mar. Karlović 6 (2-2), Turalija 5 (3-4).
ALKAR: Bilić, Boban 3, Bilandžić, Modrić 3, Dominović 2, Šipić 10, Glavinić 18 (7-9), Svalina 12, Tešija 4, Kanaet 11 (3-4).
REZULTAT PO ČETVRTINAMA: 26:17, 14:23, 13:13, 16:10