SAMBO KLUB OSIJEK IMAO PREMIJERU U BELIŠĆU

Medalje u prvom nastupu
Objavljeno 27. studenog, 2015.

Nakon Belišća, Sambo klub Osijek osnovan je i u Osijeku, a članovi toga mladog kluba upravo su u Belišću na međunarodnom turniru nastupili na prvom natjecanju od osnutka. U organizaciji Sambo kluba Belišće održan je turnir na kojem su osim predstavnika iz Hrvatske nastupili i borci iz Srbije, Makedonije... Zanimljivo, iako je ovo Osječanima bilo prvo natjecanje u ovom sportu, rezultat koji su ostvarili bio je izvan svih očekivanja. Sva četvorica klupskih predstavnika osvojila su medalje. U kombat sambu Luka Sumić osvojio je drugo mjesto u kategoriji do 82 kg. U sportskom sambu u kategoriji do 90 kg Krešimir Veinberger bio je treći, kao i Marko Torić u kategoriji do 100 kilograma. Nihov klupski kolega Ivan Romac bio je prvi. Romac je imao tri borbe od kojih je jednu pobijedio na bodove, jednu tehničkim prekidom jer je napravio razliku od osam bodova prednosti, a borbu protiv predstavnika Srbije riješio je predajom suparnika.

Inače, osječki sambisti treniraju u prostoru Rekreacijsko-borilačkog centra Mursa u Vukovarskoj ulici 43, bivši Lateran), a sve informacije o tom sportu mogu se dobiti na njihovoj facebook-stranici. (K.L.)