IZLIJEČILI ČEŠKE RANE

Hajduk slavio u Zaprešiću
Objavljeno 30. kolovoza, 2015.

Nisu dugo nogometaši Hajduka “bolovali” nakon ispadanja iz Europe i poraza od Slovan Libereca. Na gostovanju u Zaprešiću, u sklopu 8. kola, Splićani su svladali domaći Inter s 2:0 (1:0). Hajduk je poveo već u 5. minuti. Ohandza je probio po desnoj strani, proigrao Tudora, koji je ostavio povratnu loptu za Balića, koji je zatresao mrežu udarcem s više od 20 metara. Hajduk je već u 9. minuti bio u sjajnoj prigodi za povećanjem vodstva. Tudora je u kaznenom prostoru srušio Komorski, a dosuđeni jedanaesterac za bijele nije iskoristio Vlašić. Posavec je obranio jedanaesterac mlađem bratu svjetske viceprvakinje u skoku u vis. od 51. minute gosti su igrali s igračem više. Komorski je napravio prekršaj za drugi žuti karton. Igrača više u polju Splićani su iskoristili u 69. minuti. Juranović je poslao sjajnu okomitu loptu u šesnaesterac Intera, a Franck Ohadza je ostao sam i nije mu bilo teško zabiti za 2:0. Zanimljivo, ovo je bio prvi pogodak u HNL-u u dresu Hajduka kamerunskog napadača. (K.L.)