NESVAKIDAŠNJE U BELIŠĆU

Gubili 3:0 pa pobijedili 9:4!
Objavljeno 30. kolovoza, 2015.

Čudna, uzbudljiva i utakmica puna golova i preokreta odigrana je na Gradskom stadionu u Belišću. Već u 25. sekundi domaćin je zaprijetio, Karamarković je lijepo uposlio Pohižeka, a on sa sedam metara puca ravno u vratara. Nakon toga na scenu stupaju “mladostaši” iz Antina, u 10. minuti nespretnost domaće obrane koristi Severović za vodstvo gostiju. Deset minuta poslije gosti su ponovno zabili pogodak, slabo postavljanje Vlašića i Žaje koristi Prkić, koji bez teškoća s desetak metara plasira loptu u mrežu. Belišćani potop doživljavaju u 27. minuti, kada je Čaić povisio na 0:3. Iako se činilo da su Belišćani u bezizlaznoj situaciji, u nastavku veliki preokret. Gosti su nakon vodstva od 3:0 “nestali” s terena, a rastrčani domaćin počeo je golijadu. Prvo je Pohižek uz pomoć gostujuće obrane smanjio rezultat. I od tada golovi su padali kao na tekućoj vrpci. Do kraja prvog dijela za belišćanski preokret još su zabili Lacković, Jakovljević i ponovno Pohižek. U nastavku su domaćini nastavili gdje su stali pretkraj prvog dijela. U 53. minuti Žaja je uposlio Jakovljevića, a iskusnom strijelcu nije bilo teško pogoditi mrežu gostiju za 5:3. Minutu poslije Grafina je izigrao gostujuću obranu, nesebično poslužio Pohižeka, a onj postiže hat-trick. Nakon toga je zabio i svoj četvrti pogodak na utakmici. U 85. minuti, nakon udarca iz kuta, Šestanj je glavom pogodio nebranjeni dio mreže. Gosti su uspjeli ublažiti poraz u 88. minuti preko Perića. U posljednjoj minuti utakmice najbolji pojedinac susreta Ivan Jakovljević s 18 metara snažno je pucao, a lopta se od stative odbila u gol i na taj je način zaključena golijada na Gradskom stadionu. Z. Kaptalan

Belišće 9 (4)
Mladost (A) 4 (3)

BELIŠĆE - Gradski stadion. Vrijeme: sparno. Teren: odličan. Gledatelja: 300. Sudac: Nenad Vargović (Virovitica) - 7,5. Strijelci: 0:1 Severović (10), 0:2 Prkić (20), 0:3 Čaić (27), 1:3 Pohižek (30), 2:3 Lacković (34), 3:3 Jakovljević (37), 4:3 Pohižek (45), 5:3 Jakovljević (53), 6:3 Pohižek (54), 7:3 Pohižek (73), 8:3 Šestanj (85), 8:4 Perić (88), 9:4 Jakovljević (90). Žuti kartoni: Karamarković, Šestanj, Grafina (Belišće), Buljubašić, Severović, Prkić (Mladost). Crvenih kartona nije bilo.

BELIŠĆE: Petrović 6,5, Nemec 6,5, Žaja 6,5, Lacković 7, (od 46. Grgić 6,5), Pohižek 8, Karamarković 6,5, Skenderović 7, (od 69. Šestanj 7), Prlić 6,5, Vlašić 6,5, Jakovljević 8,5, Janžek 6,5, (od 46. Grafina 7)

MLADOST (A): Kovačević 5, Buljubašić 5, Perić 5,5, Ivanković 5, Karaula 5, M. Andričević 5 (od 74. D. Andričević -), Al. Brajković 5, Severović 6, (od 57. Haluška 5), Prkić 6, Rajović 6, Čaić 5,5, (od 81. Matanović -)

IGRAČ UTAKMICE: IVAN JAKOVLJEVIĆ (BELIŠĆE)