MEMORIJALNI TURNIR MRAVUNAC-FEGELI

Osječani u finalu poraženi od Hajduka
Objavljeno 27. kolovoza, 2015.

Mladi nogometaši Hajduka pobjednici su tradicionalnog turnira u Vinkovcima Mravunac-Fegeli.

U poslijepodnevnim satima kadeti Cibalije u Novim Jankovcima odigrali su utakmicu za peto mjesto protiv moldavskog Sheriffa. Nakon bolje igre u oba poluvremena Vinkovčani su pobijedili sa 2:0 i 18. međunarodni Memorijalni turnir Mravunac-Fegeli završili na petom mjestu. Istodobno, na pomoćnom terenu stadiona Cibalije odigrana je utakmica za treće mjesto u kojoj su snage odmjerili kadeti Rijeke i Dinama. U regularnom dijelu utakmica je završena sa 1:1 pa su penali odlučivali o pobjedniku. Igrači Rijeke bili su precizniji i s ukupnim rezultatom 4:3 osvojili treće mjesto.

Turnir je, naravno, završen finalnom utakmicom, u kojoj su igrači splitskog Hajduka svladali vršnjake Osijeka sa 3:1 i Vinkovce napuštaju s pobjedničkim pokalom u rukama. Splitski kadeti bili su bolji u oba poluvremena, u 10. minuti Hajduk je poveo pogotkom Jurice Bajića, a u 42. minuti Jakov Blagaić donio je Splićanima 2:0. Pretkraj susreta Osječani su smanjili preko Antonija Stupara, a konačanih 3:1 postavio je napadač Hajduka Mijo Juginović.

Nakon posljednje utakmice organizator turnira podijelio je nagrade i priznanja. Splitski Hajduk osvojio je veliki prijelazni pehar i nešto manji u trajno vlasništvo, a igrači su za osvojeno prvo mjesto dobili zlatne medalje. Osječani su kući ponijeli pehar i srebrne medalje, a Riječani bronce.

Najboljim igračem turnira proglašen je Jurica Bajić (Hajduk), a nagradu mu je uručio Petar Krpan. Najbolji strijelci turnira sa po dva pogotka bili su Alen Dejanović iz Dinama i Jakov Blagaić iz Hajduka, a nagrade su primili od Gorana Meštrovića. Hajdukovci u svojim redovima imaju i najboljeg vratara, a to je Tomislav Vranjić. Na kraju je proglašena i fair play momčad, a to su gosti iz Moldavije - FC Sheriff. A. Grgić

HAJDUK                    3  (1)
OSIJEK                      1  (0)

VINKOVCI – Stadion HNK Cibalia. Gledatelja: 250. Sudac: Josip Lučić (Vinkovci). Pomoćnici: Bojan Zobenica i Dalibor Marinović (oba iz Vinkovaca). Strijelci: 1:0 Bajić (11), 2:0 Blagaić (42), 2:1 Stupar (66), 3:1 Juginović (69)

HAJDUK: Baždarić (od 69. Damjanović), Šantalab, Mikulić, Vujčić (od 65. Božić), Matić, Palaversa, Blagaić (od 65. Mihanović), Duvnjak (od 48. Jurlina), Juginović, Bajić, Kreković (od 25. Karabatić). Trener: Armando Marenzi

OSIJEK: Butigan, Brezinšak, Jahaj, Ciprić, Vladić, Benić (od 65. Gurdov), Brekalo, Stupar, Dubravac, Dietzman (od 36. Špoljarić), Cvetković (od 46. Gagulić). Trener: Goran Popović