SPLIT I DINAMO ZA NASLOV U KUPU HRVATSKE

Hajdukovce čuvala policija, Dinamo obranio prednost
Objavljeno 22. travnja, 2015.

Hajduk se oprostio od Kupa Hrvatske nakon što je u uzvratnom polufinalnom susretu poražen od gradskog rivala Splita 1:0. Prvi dvoboj na Poljudu okončan je 1:1, pa su “crveni” iz Parka mladeži s ukupnih 2:1 prvi put u povijesti izborili mjesto u finalu Kupa. Jedini pogodak slabom Hajduku zabio je Sokol Cikalleshi iz penala u 43. minuti. No utakmica je ostala u sjeni onoga što se događalo poslije. Ljutiti i frustrirani navijači Hajduka povicima “dođite ovamo” pozvali su igrače do južne tribine Parka mladeži. Kapetan Milović poveo je samo one najhrabrije do ljutitih navijača, koji su zatim krenuli sa skandiranjem “skinite dresove”, “Sušiću, gubi se”, “Uprava ostavka”, “Brbiću, srami se, uništio si Hajduk”, a desetak ih je preskočilo ogradu i poželjelo malo “popričati” s hajdukovcima. Reagirala je interventna policija, stala između igrača i navijača Hajduka te spriječila teže posljedice. Ovih dana sigurno će biti vrlo burno na Poljudu.

Dinamo je na krcatu Kantridu došao s prednošću od 2:1 te ju je uspio sačuvati. Uzvrat između Rijeke i Dinama završio je 0:0 i “modri” su izborili još jednu priliku za novu dvostruku titulu. Titulu prvaka Hrvatske već su osigurali, a Split će im biti prepreka za naslov u Kupu. Inače, Kantrida je u 82. minuti proključala, Ivančić je zabio pogodak za Rijeku, ali sudac ga je poništio zbog zaleđa. Riječani su susret završili s desetoricom na travnjaku, jer je u završnici crveni karton zbog nesportskog ponašanja zaradio Leovac. (I. Li.)