PRVA HRVATSKA RUKOMETNA LIGA - 23. KOLO

Osijek od “plus dva” do poraza, Županja na -17
Objavljeno 20. travnja, 2015.

Rukometaši Osijeka poraženi su na gostovanju u Dugom Selu. Imali su gosti na otvaranju drugog poluvremena najveću prednost, od tri pogotka (12:15), ali onda je stala osječka realizacija. Mučila se momčad Igora Bojića u napadu, domaćin se razigrao i serijom 11:2 potvrdio ostanak bodova u Dugom Selu.

U susjedstvu, u Sutinskim vrelima, gostovali su Županjci kod Medveščak NFD-a. Gosti nisu polagali prevelike nade, no konačnih 17 razlike za “medvjede” ipak se čini previše. Razloge uvjerljivom povelikom porazu Županjaca možemo tražiti i u tome što su svakih desetak minuta padali u “crne rupe”, što su igrači Medveščaka koristili i serijama pogodaka stalno povećavali prednost. Kod Županje nedovoljno je bilo dobro izdanje Perice Džijana, koji je postigao devet pogodaka. (A.G./N.B.)

Dugo Selo                             31  (12)
Osijek                                   23  (14)

DUGO SELO - GSD Dugo Selo. Gledatelja: 250. Suci: Banović i Banković (oba Požega)

DUGO SELO: Duvnjak, Raič, Petrović, Sirotić 2 (1), Smolčić, Vidović, Markušić 6 (1), Katavić, Severec 9, Lind 4 (1), Jurakić 5, Beljo, Pandžić 5, Šuker, Graš, Ključar

OSIJEK: Bičanić, Nedić 3(1), Radović 1, Zrno 2, Brahaj, Babić 3, Manci-Mičević 3, Ištvanić, Mudrovčić, Merdić, Ivčić 6, Barišić 1, Mihaljević 4

SEDMERCI: Dugo Selo 7(3), Osijek 1(1); ISKLJUČENJA: Dugo Selo -, Osijek 4 minute

MEDVEŠČAK NFD                      37  (15)
ŽUPANJA                                       20  (9)

ZAGREB - SD Rude. Gledatelja 200. Suci: Marko Duspara i Hrvoje Rogić (oba iz Velike Gorice)

MEDVEŠČAK NFD: Pehar 7(4), I. Antunović 2, Halužan, Kota 5, Kušan 6, M. Antunović 1, Omazić 1, Horvat, Godec 5(3), Vrpoljac 2, Rončević, Vozab 2, Kelemen 1, Pandža 2, Turan 3

ŽUPANJA: Juzbašić, Kopić 1, Džijan 9, Mazalović, M. Jurić 2, Nujić 1, I. Jurić 1, Milišić 2, Duvnjak 4(2), Goluža, Jurković, Zovkić, Rajković

SEDMERCI: Medveščak NFD 9(7), Županja 2(2); ISKLJUČENJA: Medveščak NFD 6 min. (Kota, Kušan), Županja 12 min (Kopić, M. Jurić 4, Nujić, I Jurić 4)