TREĆA HNL "ISTOK"

“Četvorkom” do prve proljetne pobjede
Objavljeno 20. travnja, 2015.
BSK - PODRAVINA          4:2  (2:0)

BIJELO BRDO - Igralište Bijelo Brdo. Vrijeme: poluoblačno. Teren: dobar. Gledatelja: 100. Sudac: Alen Dobraš (Slavonski Brod) 7. Strijelci: 1:0 Meter (8), 2:0 Dorić (33), 3:0 Tomas (70), 4:0 Meter (74). Žuti karton: K. Krajček (BSK). Crvenih kartona nije bilo.

BSK: Ilinčić 7 (od 80. Malenica -), K. Krajček 7, Meter 7,5 (od 83. Nešić -), Kontrec 6,5, Karanović 6,5, Dorić 7,5 (od 72. Pecnik -), Ištvanić 7, Tomas 7,5, Baljak 7, Bojić 7, Vratović 7,5

PODRAVINA: Bilandžić 6, Vađunec 6,5, Belovari 5,5, Tarandek 5 (od 25. Žmuk 5,5), F. Sabol 7, Stipanović - (od 7. Hlišć 6), Bartolec 5 (od 59. Kvezić 5), Piskač 5, Pomper 5,5, E. Sabol 6, Malec 5,5

IGRAČ UTAKMICE: NEMANJA DORIĆ (BSK)

Odličnom jučerašnjom igrom Bjelobrđani su došli do prve proljetne pobjede! Od početka su domaći krenuli odlučni domoći se svih bodova, koji su vrlo brzo bili na pomolu. Dvije minute nakon Dorićeva neugodnog udarca u šestoj minuti, sa 16 metara u lijevi donji kut, odakle je Bilandžić paradom izbio loptu, iz blizine ga je svladao Meter, tako odmah naplativši pritisak - 1:0. U devetoj je Meter, na dodavanje Kontreca, prijetio zdesna, ali poslavši loptu u bliži kut, gdje je bio postavljen ludbreški vratar. Nova je opasnost za goste došla u 13. minuti, sada slijeva, odakle je Tomas snažno šutirao i za malo prebacio okvir vrata. Ludbrežani su se potom oslobodili pritiska te u 14. i 17. minuti prijetili udarcima Hlišća i Elvisa Sabola, ali je domaći vratar u oba navrata dobro reagirao. Sedam minuta nakon toga njegov je kolega na drugoj strani još bolje reagirao nakon poluvisokog udarca Kristijana Krajčeka s bijele točke u lijevu stranu, kamo se bacio i Bilandžić te sačuvao mrežu. Kazneni udarac je izborio Dorić nanizavši nekoliko protivničkih igrača, nakon čega je bio srušen nadomak Bilandžića. Gostujućem vrataru nije uspjelo sačuvati mrežu u 33. minuti, kada su Vratović i Tomas duplim pasom na lijevoj strani izigrali bijelu obranu, nakon čega je Vratović prizemno ubacio u 16-erac, kamo je utrčao Dorić i s 11-12 metara udvostručio rezultat - 2:0.

Unatoč vodstvu, Bjelobrđani su i u nastavku bili aktivniji te su do novog pogotka mogli u 59. minuti. Tada je Tomas pronašao na lijevoj strani usamljenog K. Krajčeka, koji je iz blizine prebacio vrata. Iskupio se u 70. minuti probivši lijevi bok i zatim vrativši loptu, na 15-16 metara, do Tomasa, koji je snažnim udarcem pogodio desni donji kut - 3:0. Četiri minute nakon toga Meter je, nakon Ištvanićeva prodora po lijevoj strani, iz blizine ubacio i četvrtu loptu u gostujuću mrežu te tako postavio konačan rezultat - 4:0. Ludbrežani su do počasnog pogotka mogli u 82. minuti, kada je Kvezić sa 16 metara pogodio lijevu vratnicu. D. Lekšan