TREĆA HNL "ISTOK"

Domaćini dobro počeli susret, ali loše završili
Objavljeno 13. travnja, 2015.
VIŠNJEVAC - ĐAKOVO CROATIA      0:3 (0:1)

VIŠNJEVAC - ŠRC “Višnjevac”. Vrijeme: sunčano. Teren: dobar. Gledatelja: 300. Sudac: Domagoj Kurtović (Osijek) 7. Strijelci: 0:1 Grgačević (29), 0:2 Mišić (55), 0:3 Čavala (76). Žuti kartoni: Grgić (Višnjevac) i Kovačić (Đakovo Croatia). Crvenih kartona nije bilo.

VIŠNJEVAC: F. Jakovljević 5, Andabak 5,5 (od 78. Vrdoljak -), Grgić 6,5, Dankić 5,5, Vrbić 5 (od 58. El-Ayedi 5), I. Jakovljević 5,5, Marić 5,5, Repinc 6, Berečić 6, Arežina 5,5 (od 67. Vlašić 5), Skender 6

ĐAKOVO CROATIA: Begović 7,5, Novoselić 6,5, Križanović 6 (od 73. Topolovec -), Mišić 7,5, Abramović 7 (od 82. Barišić -), Borko 6,5, Grgačević 7, Nikolić 6, Čavala 6,5, Kovačić 7 (od 70. Galičić 6), Mašić 6

IGRAČ UTAKMICE: JOSIP MIŠIĆ (ĐAKOVO CROATIA)

Organiziraniji i konkretni Đakovčani zasluženo su odnijeli bodove iz Višnjevca!

Domaćini su dobro ušli u susret stvorivši, i propustivši, nekoliko vrlo dobrih prilika, ali su od 29. minute gosti preuzeli kontrolu.

Đakovčani su, međutim, već u četvrtoj minuti mogli primiti pogodak, kada je Arežina uposlio utrčalog Vrbića, koji nije uspio svladati Begovića kada se našao sam ispred njega. Gostujući je vratar dobro reagirao i u 17. minuti, kada je slijeva, uz pomoć vjetra, Berečić ciljao suprotni gornji kut, odakle je Begović izbio loptu. Đakovčani su mogli do pogotka u 21. minuti, nakon što je iz dubine Kovačić ubacio slobodnjak pred domaća vrata, gdje se našao Nikolić i neometan poslao loptu pokraj desne vratnice. Osam minuta poslije Mišić je na lijevoj strani poveo akciju pravodobno proslijedivši do utrčalog Kovačića, koji je ubacio prizemnu loptu pred višnjevačka vrata, gdje je Grgačević iz blizine pogodio mrežu - 0:1. Domaćini su zatim imali odličnu priliku u 33. i 38. minuti, ali su u oba navrata, I. Jakovljević nogom pa potom Grgić glavom, bili neprecizni.

U desetoj minuti nastavka susret se definitivno prelomio, jer je tada Mišić, sa 17 metara, pogodio lijevi donji kut - 0:2. Nakon toga su Višnjevčani jalovo pokušavali popraviti rezultat, ali je u 76. minuti još više otišao na njihovu štetu. Tada je sijevnuo kontranapad, u kojem se Grgačević s centra sjurio prema domaćim vratima, a nadomak njima nesebično je udesno dodao Čavali, kojem nije bilo teško pogoditi nebranjenu mrežu - 0:3. D. Lekšan