BISTRA ODNIJELA PLIJEN

Nova blamaža Vinkovčana: Cibalia bez igre i bodova
Objavljeno 29. ožujka, 2015.

Cibalia je ponovno ostala praznih ruku. Vinkovačkom drugoligašu ovog proljeća ne ide najbolje, a to je iskoristila Bistra, koja je jučer odnijela pun plijen iz grada na Bosutu.

Punih 40-ak minuta negledljivog nogometa priuštili su Cibalia i Bistra malobrojnoj publici. No pogreška domaće obrane u 41. minuti donijela je vodstvo Bistri. Mladi Filip Uremović pogrešno je procijenio loptu upućenu od Novosela prema golu, pa je ona postala lak plijen za Pilčića, koji, pak, mirno lobom prebacuje Jozinovića i dovodi goste u vodstvo. Samo četiri minute poslije Vinkovčani izjednačavaju. S nekih dvadesetak metara Mišić u šesnaestercu pronalazi Puljića, koji povratnom loptom upošljava Kujundžiju, a on se prvo oslobađa jednog igrača, a potom odličnim šutom pod prečku izjednačuje. Ulazak Cibalije u drugo poluvrijeme već je postala noćna mora za njezine navijače, jer u pravilu ubrzo nakon povratka iz svlačionice prima gol. Ovaj put je duže odolijevala, a prvu priliku u drugom poluvremenu imali su domaćini, no ne svojom zaslugom. U 67. minuti stoper gostiju Damiš nespretno ispucava loptu tik pokraj kuta gdje se spajaju stativa i prečka, ali nije pogodio vlastitu mrežu. Kada se očekivao još jedan remi Cibalije, Bistra dolazi do drugog pogotka. Mandić pronalazi dobro postavljenog Pejića, koji odlično šutira, ali vratar Jazvić odlično reagira i odbija loptu, no samo do Pilčića, koji posprema loptu u mrežu za vrijedna tri boda.

Čudna se situacija dogodila nakon susreta. Naime, igrači Cibalije otišli su do istočne tribine, gdje su dobili porciju kritika od Ultrasa. I dok su igrači slušali navijače, trener Sesar je pakirao stvari za odlazak iz kluba. A. Grgić

CIBALIA                         1  (1)
BISTRA                           2  (1)

VINKOVCI – Stadion HNK Cibalia. Vrijeme: oblačno. Teren: vrlo dobar. Gledatelja: 400. Sudac: Vedran Jelenčić 6 (Kastav). Strijelci: 0:1 Pilčić (41), 1:1 Kujundžija (44), 1:2 Pilčić (88). Žuti kartoni: Conjar, Mišić (Cibalia), Novosel (Bistra)

CIBALIA: Jozinović 6, Džijan 6 (od 66 Weber 5.5), Uremović 5, Zgrablić 6, Conjar 5.5, Aganspahić 5, Mišić 6.5 (od 90. Tadić-), Kujundžija 6.5 (od 81. Vidović-), Muženjak 6, Ottochian 6.5, Puljić 6

BISTRA: Mrmić 6, Barić 5.5 (od 60. Mandić 5.5), Turkalj 5.5, Damiš 5, Novosel 6, Čerina 5.5 (od 76. Šimunić-), Ivančić 5.5 (od 72. Pejić-), Krznarić 6, Petrović 6, Puklin 6, Pilčić 7

IGRAČ UTAKMICE: DRAŽEN PILČIĆ (BISTRA)