TEŠKI DANI OSJEČKIH RUKOMETAŠICA

Protiv “lokosica” 25 minuta bez pogotka
Objavljeno 1. ožujka, 2015.

Rukometašice Osijeka u 17. su kolu Prve lige doživjele peti uzastopni poraz, izgubivši na gostovanju kod Lokomotive 28:11. Jasno je da se od mlade osječke ekipe nije očekivao prekid serije neuspjeha baš protiv aktualnih prvakinja, no teško je tko očekivao i ovako neefikasno izdanje u kojem su postigle svega 11 pogodaka, od čega samo četiri u nastavku. Već u 5. minuti „lokosice“ su se počele odvajati (4:1), no do sredine prvog poluvremena zaostatak gošći bilo je još prihvatljivih „minus četiri“ (3:7). Tada je uslijedila prva veća serija Zagrepčanki, koje devet minuta nisu primile pogodak te su serijom 5-0 odmakle na 12:3 u 23. minuti. Na odmor se otišlo s vodstvom Lokomotive 15:7, a Osječanke su ritam domaćih pratile još prvih pet minuta nastavka (17:10), nakon čega su praktički nestale s parketa. Naime, u idućih 25 minuta nisu postigle ni jedan pogodak, „lokosice“ su ih nanizale deset, a golgeterski post gošći prekinula je tek u posljednjoj minuti Jeršek. G. Roguljić

REZULTATI 17. KOLA

Podravka Vegeta – Umag 33:20, Trešnjevka – Samobor 30:20, Koka – Zamet 23:26, Lokomotiva – Osijek 28:11, Zrinski – Dalmatinka 22:22, Zelina – Bjelovar 33:30. Split 2010 – Sesvete Agroproteinka (nedjelja).

LOKOMOTIVA                        28  (15)
OSIJEK                                      11  (7)

ZAGREB - Dvorana II Doma sportova. Gledatelja: 50. Sutkinje: Pahor i Trbović (Rijeka).

LOKOMOTIVA: Sertić (3+0), Smiljanić 3, Ježić 4, Vlašić 2, Konta 1, Tvorić, Jelčić (11+0), Rajović 2, Gudelj 1, Kapetanović 3, Horvat 3 (2), Benko 5, Ljubičić 1, Krešić 1, Milić 2 (1).

OSIJEK: Vukušić, Šijaković 3, Bošnjak 3 (2), Putnik, Krajnović 1, Stevanović (5+0), Liović, Jeršek 1, Maras 2, Delić (1+1), Špoljarić 1, Akmadžić.

SEDMERCI: Lokomotiva 4 (3), Osijek 2 (2); ISKLJUČENJA: Lokomotiva -, Osijek 2 minute (Akmadžić 2).