Vinkovčani nisu iskoristili brojčanu prednost
Objavljeno 1. ožujka, 2015.

CIBALIA 1 (1)
RUDEŠ 1 (0)

VINKOVCI – Stadion HNK Cibalia. Vrijeme oblačno i kišno. Teren nakvašen. Gledatelja: 400. Sudac: Tomislav Bionda (Zaprešić). Strijelac: 1:0 Puljić (27), 1:1 Baltić (48).
Žuti kartoni: Aganspahić, Milardović, Puljić (Cibalia), L. Šćrbec, Džolan, Vincek (Rudeš).
Crveni karton: Filip Šćrbec (79) - drugi žuti karton, prvi u 57. minuti.
IGRAČ UTAKMICE: ANDREA OTTOCHIAN (CIBALIA)

CIBALIA: I. Filipović, Conjar (od 87. Vidović), Zgrablić, J. Filipović, Mišić, Milardović, Aganspahić, Puljić, Ottochian, Kujundžija (od 67. Turčin), Mandić.
RUDEŠ: Vincek, Ribić, Babok, Begić, Ristovski, Džolan, Čabraja (od 90. Grbić), Baltić, Colin (od 67. Bojić), F. Šćrbec, L. Šćrbec (od 83. Bašić).

Ulazak u utakmicu igrača Cibalije nije obećavao ništa dobro. Naime, premda su nogometaši imali prividnu inicijativu nisu niti jedno zaprijetili vrataru Vinceku, sve do 14. minute i prvog kornera, kojeg je izveo Kujundžija i donio koliku toliku opasnost po gol gostiju. Minutu kasnije i Rudeš prvi puta ugrožava vratara Filipovića, ali bez veće opasnosti. Prvo uzbuđenje na stadionu desilo se u 21. minuti kada je Ottochian odlično pripremio veliku priliku Milardoviću, ali on šutira pored vratnice. Slijedeće uzbuđenje na tribinama desilo se kada je Cibalia povela u 27. minuti. Napadač Mandić se probio po lijevoj strani ušao u šesnaesterac i idealno povratnom loptom poslužio Puljića koji pogađa desnu stranu nebranjene mreže Rudešovog gola. Do kraj apoluvremena Vinkovčani su mogli postići još bar tri gola, ali Puljić, Mandić i Ottochian nisu bili dovoljno koncentrirani i prilike su redom postajale promašaji. Već u prvim minutama drugog poluvremena bilo je vidljivo iz aviona da su Vinkovčani u utakmicu ušli slabo i opušteno. To ih je u 48. minuti koštalo gola. Po desnoj strani probio se Lovro Šćrbec, zavrnuo loptu u šesnaesterac do Colina, a on precizno do Baltića koji pogađa prazni mrežu za izjednačenje. Još vrijedno spomena je isključenje, drugi žuti karton, Filipa Šćrbeca u 79. minuti, ali Vinkovčani nisu iskoristili brojčanu prednost i dva boda odoše u vjetar.  Antun Grgić