PORAZ OSJEČKIH ODBOJKAŠICA OD VODEĆE MOMČADI 3. SKUPINE

OSIJEK – Dvoran Gradski vrt. Gledatelja: 150. Suci: Iskra Zidanić i Tin Vedriš (oboje Zagreb).
OSIJEK: Lulić, Fabulić, Matković, I. Grahovac, L. Grahovac, Kolarić, Grubeša, Pavičić, Volmut, Bilić, Šimunec, Magdić.
NOVA GRADIŠKA: Tomašević, Papac, Duvnjak, Banović, Mijić, Valentić, Glasnović, Dautović, Čeliković, Blum, Šimunović, Zirdum.
REZULTAT PO SETOVIMA: 20:25, 23:25, 29:27, 17:25

Odbojkašice Osijeka nisu uspjele ubilježiti i osmu uzastopnu pobjedu. Seriju uspjeha prekinula je Nova Gradiška koja je u 9. kolu 3. skupine zasluženo odnijela sva tri boda iz Gradskog vrta slavivši na kraju s 3:1. Nisu domaće igračice bile na razini prijašnjih susreta, previše je bilo pogrešaka, dok su na suprotnoj strani gošće potvrdile da nisu slučajno vodeća momčad ove skupine. U prvom se setu vodila izjednačena borba, a ključnu seriju poena napravila je Nova Gradiška povevši 16:13. Bez većih problema prolazile su gostujuće odbojkašice domaći blok, nedugo potom povele i 23:17 te mirno dovršile prvi set. U drugom se činilo kako će ekipa Darija Fančovića izjednačiti, vodile su domaće 11:5, no gošće su uspjele preokrenuti i povesti 16:15. Uslijedio je novi preokret, vodile su Osječanke 21:18, ali su tada potpuno stale pa je uslijedila serija Nove Gradiške od pet poena za vodstvo 23:21, te su tu prednost sačuvale i povele 2:0 u setovima. Kada su Novogradiščanke u trećem setu od 9:9 „pobjegle“ na 17:11 činilo se da je susret pri kraju, no tada je uslijedio povratak domaćih igračica. Stigle su prvo na dva poena zaostatka (19:21), potom spasile dvije meč lopte, a zatim realizirale četvrtu set loptu za smanjenje rezultata. To je na kraju ipak bio samo počasni set za Osječanke, jer su gošće u četvrtom setu ponovno dominirale terenom, povele 9:3, a nakon što su izdržale zadnji nalet domaćih koje su stigle do 11:13, novom su serijom poena stekli nedostižnu prednost te zasluženo proslavile osvajanje tri boda. G. Roguljić