OSJEČANKE SLAVILE PROTIV DALMATINKE

Rukometašice Osijeka u posljednjim sekundama izborile pobjedu
Objavljeno 25. siječnja, 2015.

Rukometašice Osijeka svladale su 12. kolu Prve lige Dalmatinku 28:27 nakon uzbudljivog i neizvjesnog susreta, upisavši tako šestu prvenstvenu pobjedu kojom su se probile na šesto mjesto tablice. Osječanke su doslovce „iščupale“ bodove, postigavši pobjednički pogodak desetak sekundi prije kraja utakmice u kojoj su obje ekipe imali velikih oscilacija. Gošće iz Ploča bolje su krenule u dvoboj te su u 12. minuti već vodile 7:3, a u 22. minuti i s najvećih „plus sedam“ (14:7). Ipak, uz nekoliko skinutih zicera Stevanović je pružila priliku suigračicama da polako uhvate ritam u napadu te su domaće igračice do odmora smanjile zaostatak na 16:12. Serijom 3-0 početkom drugog dijela Osječanke su stigle na svega 16:15, a bolju igru u nastavku upotpunile su i prvim vodstvom u 37. minuti (18:17). Kada su domaće serijom 4-0 u 50. minuti povele 27:22 činilo se kako je pobjednik odlučen, no uslijedio je veliki povratak gošći koje su s pet pogodaka u nizu izjednačile u 58. minuti na 27:27. Pobjednički je pogodak desetak sekundi prije kraja zabila Guskić, a gošće u preostalom vremenu nisu uspjele složiti napad pa su bodovi tako ipak ostali u Zrinjevcu. G. Roguljić

OSIJEK – DALMATINKA 28:27 (12:16)

OSIJEK – Dvorana Zrinjevac. Gledatelja: 200. Suci: Robert Magić i Sandro Špiranec (oba Trnovec Bartolovečki).
OSIJEK: Guskić 6 (2), Vukušić, Crnov 5, Šijaković, Bošnjak 2, Putnik, Krajnović 3, Stevanović (8+0), Liović, Miškić 4, Maras 1, Delić (1+0), Špoljarić 7, Akmadžić.
DALMATINKA: Bakula, Boras 4, Tomašević, Arar, Marinović 7, Lekić 3, Franušić 2 (1), Tomić 8 (1), Klarić 2, Radoš 1, Ivičević, Žderić, Jelčić (13+0).
SEDMERCI: Osijek 2 (2), Dalmatinka 3 (2); ISKLJUČENJA: Osijek 14 minuta (Bošnjak 2+2+2, Maras 2+2, Šijaković 2, Špoljarić 2), Dalmatinka 10 minuta (Klarić 2+2, Boras 2, Franušić 2, Radoš 2). CRVENI KARTON: Bošnjak (Osijek, 60).