JESEN 2014. HNK CROATIJE ĐAKOVO U BROJKAMA

Poraz i dva remija na domaćem travnjaku pokvarili jesen
Objavljeno 16. prosinca, 2014.

Poraz od Mladosti (Ž), te remiji sa Slavijom i Koprivnicom domaći su posrtaji Đakovčana i zasigurno su susreti iz kojih nedostaju bodovi za nešto bolji plasman. Ukupno su postigli 20 pogodaka, a primili 25. Đakovačku momčad su mnogi možda očekivali na boljoj poziciji, no bodovna razlika između momčadi prema gornjem dijelu ljestvice je vrlo mala. Valja imati na umu da je ovo tek prvi dio natjecanja, stoga ostaje vidjeti mogu li Đakovčani u proljetnom dijelu prvenstva, kada imaju nešto bolji raspored, izboriti bolji plasman? Inače, tijekom sezone u đakovačkoj momčadi nastupila su 24 igrača. Najveću minutažu imao je kapetan Borko (1350), a iza njega su Križanović (1246), Nikolić (1195), Čavala (1187), Abramović (1086)... Najbolji strijelac bio je Nikolić s ukupno pet pogodaka. Slijedi ga Grgačević (4). Dva pogotka postigli su Borko, Čavala, Kovačić i Galičić. Po disciplini Đakovčani su skupili dva crvena kartona i čak 35 žutih. Najgrublji je bio Bošković sa šest žutih kartona. Od juniora svoje nastupe upisali su: Božić, Tot, Galičić, Bogdanović, Barišić, Bračko, Gadžić i Topolovec. Najviše se nametnuo Galičić, koji je proveo na terenu 515 minuta i postigao dva pogotka. Ove sezone na đakovačkoj klupi sjedila su trojica trenera. Nakon poraza na domaćem travnjaku protiv Mladosti iz Ždralova Damir Lelas odlučio je dati ostavku. Lelas je ukupno vodio pet utakmica. Pobijedio je jednu utakmicu, jednu remizirao i tri izgubio s gol razlikom 5:8. Naslijedio ga je privremeno pomoćni trener Filip Ivić s 50-postotnim učinkom u dvije utakmice, s jednom pobjedom i jednim porazom i gol razlikom 2:3. Za novog trenera na klupi vodstvo kluba odlučilo se za Antuna Labaka koji je u osam kola zabilježio tri pobjede, tri remija i dva poraza s gol-razlikom 13:14. Ž. Kovač