KOŠARKA OSJEČKI A-1 LIGAŠ DOMAĆIM PORAZOM ZAKLJUČIO POLUSEZONU

Muminović: Kvarner je pokazao
zašto je vodeći na tablici
Objavljeno 15. prosinca, 2014.

OSIJEK - Kako su krenuli u prvenstvo, tako su zaključili i polusezonu - domaćim porazom! Košarkaši osječkog A-1 ligaša priželjkivali su nastavak domaćeg pobjedničkog niza, ali nakon tri pobjede stigla je zaslužena kapitulacija. Gosti iz Rijeke u Gradskom su vrtu igrali kako i priliči momčadi koja na trotjednu prvenstvenu stanku odlazi kao lider. Igrači Vrijednosnice Osijek nisu uspjeli pronaći načina kako odgovoriti na riječku agresivnot, brzinu, ali i bolju pojedinačnu kvalitetu. Samo do pred kraj prve dionice, rezultatski je to izgledalo izjednačeno, ali bilo je vidljivo da će domaćin teško zaustaviti momčad Marijana Mancea, koja je od svih gostiju ove sezone u Gradskom vrtu ostavila daleko najbolji dojam.

Imali su i “brokeri” neka dobra razdoblja u svojoj igri, ali ona nisu predugo trajala, kao što je to bio slučaju ranijim okršajima, koja su na kraju imala sretan rezultatski završetak. Ovdje je minus bio konstantan, u drugoj četvrtini zaostatak je iznosio 13 poena, što se do odmora smanjilo na podnošljivih pet. U trećoj je Kvarner otišao na +17 (40:57) u 28. minuti, što se serijom 8:0 smanjilo uoči odlučujućih deset minuta, koje ipak nisu ništa promijenile.

- Zaslužena pobjeda Kvarnera, koji je pokazao i zašto je vodeći na tablici. Nismo našli rješenja za njihovu brzinu i agresivnost, a s obzirom na probleme s ozljedama nekih naših igrača koji su ipak nastupili, bilo je teško za očekivati da ćemo im moći parirati. Uspjeli smo se u nekoliko navrata približiti, ali tada reakcija nije bila prava, što je suparnik znao kazniti - priznaje trener osječke momčadi Senad Muminović.

Domaćin je imao 17 izgubljenih lopti, neka od njih dogodile su se baš kada se hvatao rezultatski priključak. Izostao je i ratnički pristup, borbenost nije bila na razini, a tada nema ni adekvatnog učinka. Riječani su, primjerice, potpuno izolirali Tončinića, koji je imao najslabiji učinak otkako je stigao u Osijek, otjerali su ga od svog obruča i učinili ga nevidljivim. To se odrazilo i na ostatak momčadi, u kojoj nije bilo pojedinca koji bi povukao ostale. S druge strane, kod jesenjskog prvaka taj je momčadski dio bio onakav kakav očekujemo od Vrijednosnice Osijeka, bar kada igraju na svom parketu. N. Benčina

VRIJ. OSIJEK68
KVARNER 201084

OSIJEK - Mala dvorana Gradski vrt. Gledatelja: 150. Suci: Perlić (V.Gorica), Mirilović (Karlovac), Kruljac (Zagreb).

VRIJEDNOSNICE OSIJEK: Kujundžić, Meznarić 11, J. Šarac, Buha 2, Tončinić 11 (1-2), Bičvić 10 (1-2), Pandurić 20 (6-8), A. Šarac 10 (3-4), Žulj, Jakić 2, Krajina 2.

KVARNER 2010: Stipčić 10 (2-2), Veljačić 11 (4-7), Čakarun 5, Jambrović 2, Cinac 15 (2-2), Kučan 3, Konjević 5, Miličević 16, Olivari, JUrković 4 (2-2), Šamanić 2, Štemberger 8.

REZULTAT PO ČETVRTINAMA: 14:20, 18:17, 16:20, 20:27

TABLICA

1.Kvarner 10 8 2 856:792 18 2.Alkar 10 7 3 803:757 17 3.Zagreb1 10 6 4 888:793 16 4.Šibenik 10 6 4 815:798 16 5.Gorica 10 5 5 818:805 15 6.Kaštela 10 5 5 895:909 15 7.Zabok 10 5 5 789:818 15 8.Split 10 4 6 750:755 14 9.Jolly JBŠ 10 4 6 778:801 14 10.Vrijednosnice 10 3 7 725:795 13 11.Sl. Brod 10 2 8 708:802 12