DRUGA HNL POBJEDA CIBALIJE NA OPROŠTAJU OD POLUSEZONE

Puljić presudio Dugopolju
Objavljeno 23. studenog, 2014.

Cibalia je u okrnjenom sastavu svladala Dugopolje s čime je zaključena polusezona. Obje su momčadi od prve minute krenule otvoreno, no i pored takve igre teško se dolazilo do prilike. U prvu priliku došli su domaći u četvrtoj minuti, kada je Kvesić glavom pogodio vratnicu. Gosti pokušavaju ugroziti vratara Filipovića šutevima iz daljine, ali u tome nisu bili baš precizni. Taktički igrači obje momčadi dobro su odrađivali posao pa prilika nije bilo ni s jedne strane, a pokušaji su se sveli na izvođenje slobodnih udaraca i ubacivanjem pred gol. Iz takvog jednog ubačaja Cibalia je iznudila jedanaesterac. Mišić je iz slobodnog udarca ubacio u peterac gdje Puljić pokušava glavom prebaciti loptu, a na tom putu s obje ruke loptu skreće Tomaš. Jedanaesterac u gol sigurno pretvara Puljić kojemu je to osmi prvenstveni pogodak.

Istu igru akteri utakmice prezentiraju i u drugom poluvremenu s blagim većim posjedom lopte kod igrača Dugopolja. Strpljivom igrom Vinkovčani su gradili igru želeći doći do drugog pogotka. Brzim iznošenjem lopte "nebesko-plavi" polukontrama dolaze u situaciju da ugroze vratara Šolića i upravo jednom takvom akcijom u 79. minuti Otochian je dobio loptu na lijevom boku odlično centrirao na drugu vratnicu, gdje je Puljić glavom precizno pogodio drugi kut za potvrdu pobjede Cibalije i odlazak na odmor. A. Grgić

CIBALIA                           2  (1)
DUGOPOLJE                         0

VINKOVCI – Stadion HNK Cibalia. Vrijeme sunčano. Teren vrlo dobar. Gledatelja: 300. Sudac: Matej Varga (Zagreb). Strijelac: 1:0 Puljić (35.-11m), 2:0 Puljić (79). Žuti kartoni: Mišić, Kujundžija, (Cibalia), Tomaš, Kovač, (Dugopolje).Crvenih kartona nije bilo.

CIBALIA: I. Filipović, Završki, Zgrablić, J. Filipović, Mišić, Aganspahić, Muženjak, Kvesić (od 80. Bartolović), Puljić, Ottochian (od 83. Ćorić), Bajić (od 60. Kujundžija).

DUGOPOLJE: Šolić, Tomaš, Gruica, Peričić, Gale, Kovač (od 86. Plazibat), Vitaić, Balić, Ževrnja (od 46. Krstulović-Opara), Vojković (od 86. Braović), Klarica.