POBJEDA ODBOJKAŠICA VIBROBETONA U KUPU HRVATSKE

Vinkovčanke nakon 11 godina na Final Fouru
Objavljeno 20. studenog, 2014.

VINKOVCI - I u uzvratnom susretu 2. kola hrvatskog kupa odbojkašice Vibrobetona lako su se obračunale s ekipom Fortis Volta. Nakon nešto manje od sat vremena igre Vinkovčanke su pobijedile 3:0 i osigurale plasman na Final Four.

Odbojkašice Krešimira Tomića lako su riješile prva dva seta, u uvodnoj dionici su suparnicama prepustile 15, u drugom setu poen više. Nakon toga Tomić je iskoristio priliku i u igru uveo mlade igračice te one koje dobivaju manju minutažu u prvenstvenim dvobojima. No i s tom ekipom Vibrobeton je bio prejak za gošće te nakon 25:18 u trećem setu otišao do lake pobjede od 3:0.

Ovim trijumfom Vinkovčanke su osigurale nastup na završnom turniru četiri najbolje ekipe u hrvatskom odbojkaškom kupu. Posljednji put su na završnici nastupile 2003. godine, kada se Final Four igrao upravo u Vinkovcima. (A. G.)