ŠK SLADORANA

Damir Lešić najbolji u dobi do sedam godina
Objavljeno 18. studenog, 2014.

U organizaciji Hrvatskog šahovskog saveza i Šah kluba Brestje, u Sesvetama je 15. i 16. studenoga 2014. održano 12. pojedinačno Prvenstvo Hrvatske za dječake do osam godina starosti. Bilo je to natjecanje koje se održalo u tri dobne skupine (U-6, U-7 i U-8). Između 48 igrača, koliko ih je nastupilo u sve tri kategorije, nastupila su i dvojica iz Šahovskog kluba Sladorana iz Županje, u kategoriji igrača 2007. godišta nastupili su Marin Baturina i Damir Lešić. U posljednjem, 9. kolu, Lešić je igrao s pobjednikom turnira Damianom Vučenovićem (osvojio 7 bodova) i izgubio 1:0 pa je s osvojenih 6,5 bodova zauzeo četvrto mjesto u ukupnom plasmanu, dok je u konkurenciji U-7 postao prvak Hrvatske. Ovom pobjedom u svojoj konkurenciji Lešić je ostvario pravo nastupa iduće godine na europskoj smotri igrača do osam godina starosti. Njegov klupski suigrač Marin Baturina u konačnom plasmanu zauzeo je 15. mjesto s pet bodova, dok je u svojoj starosnoj skupini zauzeo sedmo mjesto. (A.G.)